Trentin překvapil své kolegy z úniku a zvítězil

nabor

Matteo Trentin vyhrál osmnáctou etapu Gira, i když mu profil příliš nenasvědčoval. Druhý dojel Moreno Moser, třetí Gianluca Brambilla.

Dnes se vytvořil 24-členný únik, kde byli například Christian Knees, Gianluca Brambilla, Daniel Oss, Matteo Trentin, Moreno Moser, Ivan Rovny, Pavel Brutt, Sacha Modolo nebo Nikias Arndt.

Peloton jim nevěnoval pozornost a únik, který cítil šanci, stále zvyšoval svůj náskok. Když jejich náskok činil přes 13 minut, bylo jasné, že někdo z této 24členné skupiny zvítězí. Ovšem na cyklisty čekal nejprve první průjezd náročným, kostkovaným, prudkým, městským stoupáním, kde několik závodníků nestačilo. Ovšem potom již přišlo stoupání druhé kategorie – Pramartino. Výbornou práci na čele skupiny odváděl Matteo Trentin. Poté již zaútočil Gianluca Brambilla, kterého se udržel pouze Moreno Moser.

Za nimi se vydal osamocený Nikias Arndt, následovaný Ivanem Rovnym. Čelní duo získávalo postupně vteřinu za vteřinou a na konci stoupání měli náskok na Arndta, kterého mezitím Rovny dostihl, 35 vteřin.

Brambilla se snažil Moserovi ujet ve sjezdu, ale Moser si jeho nástup pohlídal. Stíhací skupina byla obohacena o Sachu Modola a Mattea Trentina. Těmto jezdcům se podařilo stahovat dvojici před nimi, i když Trentin se na tempu nepodílel, právě kvůli týmovému kolegovi před ním.

Poté již přišel druhý průjezd po kostkovaném stoupání. Ostré tempo rozjel Moser, ale Brambilla se držel. Následně to byl on, kdo zaútočil, ale Moser mu nedaroval ani metr a stoupání přejeli společně. V tuto chvíli činil náskok těchto jezdců asi 15 vteřin.

Ovšem důležitý okamžik se odehrál za nimi. Trentin nastoupil a sám se přibližoval k italské dvojici.

Moser získal méně výhodnou, první pozici, ale když se blížili cílové rovince vynořil se za nimi Trentin. Ještě před poslední zatáčkou měl stále ztrátu a vypadalo to, že to ke dvojici nestihne. Ovšem v cílové rovince nasadil ke spurtu a přehnal se přes překvapeného Mosera a Brambillu, který se mohl radovat z vítězství svého týmového kolegy.

Mezi jezdci pro celkové pořadí se toho příliš neodehrálo. Steven Kruijswijk přejel všechna stoupání na bezpečné pozici. Když se snažil nastoupit Valverde, sám to vzdal, jelikož ví jaké etapy ho čekají.

Pořadí etapy

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Matteo Trentin (Ita) Etixx – Quick-Step 5:25:34
2 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling
3 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx – Quick-Step
4 Sacha Modolo (Ita) Lampre – Merida 0:00:20
5 Nikias Arndt (Něm) Team Giant-Alpecin 0:00:30
6 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team 0:00:34
7 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Southeast 0:01:10
8 Christian Knees (Něm) Team Sky 0:01:16
9 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:24
10 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team 0:04:28

Celkové pořadí

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Steven Kruijswijk (Niz) Team LottoNl-Jumbo 73:50:37
2 Esteban Chaves (Kol) Orica-GreenEdge 0:03:00
3 Alejandro Valverde Belmonte (Špa) Movistar Team 0:03:23
4 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 0:04:43
5 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 0:04:50
6 Rafal Majka (Pol) Tinkoff Team 0:05:34
7 Bob Jungels (Luc) Etixx – Quick-Step 0:07:57
8 Andrey Amador (Kos) Movistar Team 0:08:53
9 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:10:05
10 Kanstantsin Siutsou (Běl) Dimension Data 0:11:16