Třaskavé finále v Mende bude svědčit vrchařům

nabor

Centrální masiv v jeho plné kráse. Čtrnáctá etapa Tour de France zavede peloton znovu nad tisíc metrů a do sklonů přes deset procent.

Po pěti letech organizátoři Tour zařazují do programu Côte de la Croix Neuve (část tohoto stoupání je také věnována Laurentu Jalabertovi), tříkilometrové stoupání s průměrem přes deset procent. Pro letošek ale přišli s inovací, kdy na závěrečných 41,5 kilometrech bude peloton zdolávat nepříjemné kopce hned tři. S odlišnými emocemi mohou zpět do roku 2010 vyhlížet tři hlavní aktéři tehdejší etapy: třetí Vinokourov, smolně dostižený z úniku, nyní vede do boje probírajícího se Nibaliho. Druhý Contador, jenž tehdy týmového kolegu dorazil a o výsledek zpětně přišel kvůli nálezu clenbuterolu, stále živí teoretickou naději na „double“. A vítězný Joaquim Rodríguez letos už jiný, etapový double má, v celkovém pořadí však zaostává. Etapu dále okoření sprinterská prémie na 78,5. kilometru.

Cyklisté buou nadále sužováni horkem s možností bouřek, po většinu etapy teploty zůstanou tropické.

 

14. etapa a zase klasikářiHlavními favority budou na závěrečném stoupání Joaquim Roríguez a Alejandro Valverde, pro něž jsou krátké prudké kopce vítanou příležitostí. Stoupání je ovšem dost náročné na to, aby v případě pokračující vrchařské dominance odjel všem i Chris Froome.

Protože závěr etapy nebude úplně snadné kontrolovat, nedá se vyloučit úspěch úniku či delšího útoku. Agresivitu lze čekat zejména od domácích jezdců. Z celkového pořadí by se nabízel Tony Gallopin, výhru z Bretaně by mohl chtít zopakovat Alexis Vuillermoz a nezapomínejme ani na Thomase Voecklera, který se svým dosavadním vystoupením nemůže být spokojen.

14. etapa Tour de France 2015 začíná ve 12:35, přenosy se připojí po čtrnácté a dojezd je dnes spočítán přesně na 17:00

Více informací =>

1 komentář

  1. Peťo nevadí, ale stále ukazuješ, že tam patríš a ukazuješ svoje prednosti. Viem, že história si pamätá iba víťazov, ale Ty držíš rekord v umiestňovaní na pódiách. Slovensko môže byť na Teba hrdé. Robíš nielen dobré meno, ale aj česť všetkým Slovákom. Vďaka.

Comments are closed.