Tragédie na Roubaix, Michael Goolaerts je po smrti

nabor

Mladý cyklista Michael Goolaerts z týmu Wouta Van Aerta – Vérandas Willems-Crelan je po smrti. Třiadvacetiletý borec zemřel v nemocnici v Lille na následky těžkého pádu na úvodních sektorech pavés „Pekla severu.”

„S obrovským smutkem musíme říci, že nás opustil náš jezdec a přítel Michael Goolaerts. Odešel v neděli večer ve 22:40 v nemocnici v Lille. Byl obklopen svou rodinnou a nejbližšími, na které v těchto chvílích myslíme. Zemřel na zástavu srdce. Veškerá lékařská pomoc byla marná.

Prozatím nebude probíhat žádná další komunikace ohledně tohoto incidentu. Chceme, aby se jeho blízkým dostalo co nejvíce času ke vstřebání této tragédie.”

Goolaerts spadl 147 kilometrů před cílem. Existuje pouze krátký záběr na jeho ležící tělo hned vedle trati. Dlouho se této nehodě nevěnovala pozornost. Poté přišla zprává, že byl Goolaerts transportován do nemocnice a až po závodě se objevila informace, že měl jezdec srdeční zástavu a jeho stav je velmi kritický.

Bohužel po převozu do nemocnice se potvrdilo obojí a na další srdeční zástavu mladý jezdec zemřel.

Goolaerts se v týmu Vérandas ukázal už v letech 2013 a 2014. Roky 2015 a 2016 byl členem týmu Lotto Soudal U23. V druhé sezóně se dostal i na půlroční zkoušku do nejvyšší kategorie k Lotto Soudal, aby se od sezóny 2017 vrátil zpět do týmu Vérandas – Willems.

Ve své kariéře stanul dvakrát na startu závodu Kolem Flander, ale ani v roce 2017 a ani letos nedokončil.

Jeho jedinou výhrou zůstane úspěch na Tour du Loir et Cher E Provost z roku 2016, kde ve finiši porazil Christophera Lawlesse (spurter týmu Sky) nebo Aloise Kaňkovského (Elkov-Author).

Letos se stihl velmi dobře předvést na závodě Sharjah Tour na konci ledna, kde byl třikrát v nejlepší desítce a na závodě Dwaars door West-Vlaanderen/Johan Museeuw Classics. Zde finišoval jako 9.

Závěrem se i my připojujeme ke kondolenci a rodině tohoto talentovaného závodníka bychom chtěli vyjádřit upřímnou soustrast. Je to další obrovská tragédie, která postihla cyklistiku a svět přišel o dalšího, skvělého závodníka.

1 komentář

  1. Je to tragédia a škoda mladého človeka zapáleného pre šport a pretekanie. Úprimná sústrasť rodine a priateľom cyklistiky …..

Comments are closed.