Tour možná čeká na dlouho poslední hromadný dojezd

nabor

Rýsuje se před námi poměrně klidná etapa. Tedy pokud ji nenaruší vítr, pády, stávka cyklistů, invaze mimozemšťanů… No, tak jako vždycky. Ale půjde-li vše podle plánu, bude mít asi většina závodníků chuť spíše na lízání šrámů a užívání normálních silnic než na nějaké bláznění. 

Včera jsem konečně vyplodil predikci, kterou nezbouraly vnější ani vnitřní příčiny. Peter Sagan sice celkově mohl být zklamaný, když mu vítězství zase uniklo (a zase v tom měl prsty Nibali). Kristoffa, který navíc boural, ale pohodlně zdolal.

Po klasikářském nářezu si dnes cyklisté i fanoušci rádi dáchnou. Bude jim k tomu i svítit sluníčko? Nevypadá to ani na jedno. Nebudu si ovšem hrát na Alenu Zárybnickou a zpravím vás jen o počasí ve Francii: tam očekávají oblačno s přeháňkami. S trochou štěstí dorazí celý peloton zdráv do cíle.

Scénář etapy je poměrně jasný. Rychlý únik, sjížděný především Giantem (který se dostává do podobné role jako kdysi HTC a je otázkou, kdo s ním bude chtít nadále spolupracovat) a Astanou. Své hlavy budou muset potýrat jen v Cofidisu. Na trase jsou opět dvě prémie čtvrté kategorie a puntíkatý Lemoine se včera řádně zabil na kostkách, pročež osobně dres sotva bude hájit. Ergo bude povinností vyslat do úniku „záškodníka“, který zabrání ztrátám. Dalším myšlenkově podnětným materiálem je poměrně silný vítr, který bude stejně jako včera foukat.

Je trochu otázkou, kolik síly a vůle bude mít po náročném dni peloton, ale některé spurterské týmy včera relaxovaly, dá-li se to tak říci, a měly by být schopné únik stáhnout. Nadto nikdo negarantuje, že se v píštích čtyřech dnech až do pauzy dostanou ryzí specialisté na roviny jako Kittel a Greipel do akce. Nějakému oficiálnějšímu tipování se dnes raději vyhnu, čert ví, jak přesně zapůsobí včerejšek, ale bokem musím poznamenat, že kurzy přes 8 na Greipela, to je prostě nehorázně moc. André má na to prokázat omyl bookmakerů. Zatím se ovšem on i jeho tým chovali jako by sami financování stáje zajišťovali skrze sázky na soupeře, takže dost pochybuji, jestli po včerejší makačce pro Van Den Broecka je dnes pravá chvíle sázet na jeho týmového kolegu.

Zda dorazí únik, potrhaný peloton anebo dojde ke klasickému hromadnému spurtu sledujte od 14 do přibližně půl šesté.

3 KOMENTÁŘE

  1. Ta nadvláda Kittela už prostě musela skončit. Škoda ale z hlediska predikování, že skončila takhle – zase ne klasický sprint všech „na férovku“ 🙂

    • Výbornej typ s krásným kurzem, příště už si podle toho vsadím..

Comments are closed.