Tour de France vjíždí do Alp!

nabor

Při veškerém respektu k Vogézám a dalším menším pohořím – až dnes začíná to opravdu vrchařivé vrchaření na brutálních kopcích, kde můžete ztratit bez mrknutí oka několik minut. A nejde jen o celkovou klasifikaci. Puntíkatý dres nosí Rodríguez s 51 body. A dnes je jich ve hře 62!

 

Krátce však ještě ke včerejšku, kdy jsem nejvíc věřil Greipelovi. A ten – pro jistotu – po kolizi se Chavanelem zamířil k zemi. Nezúročena zůstala také celoetapová dřina Giantu, když Degenkolb byl zablokován Trentinem.

To dnes o podobných jménech vůbec neuslyšíme. Nejen kvůli sklonům, ale i kvůli podmínkám, které je ztíží. Bude skoro jasno a pětatřicet ve stínu. Opravdové peklo.

Favorité jsou dnes dost jasní. Nibali, Valverde, Pinot, z jezdců mimo top 20 Rodríguez (kterého by v supersilné dvojici mohl doplnit Trofimov), Roche či Rogers ze Saxa, nebo třeba Navarro. Dopředu by se měl vydat i Voeckler, aby se alespoň pokusil zabojovat o dres krále hor.

Mnohé záleží na strategii nejlepších týmů, zda stahovat či nestahovat. Opět horko a zase úplný relax to ani včera nebyl. Dva paralelní závody jsou tedy dost možné.

Bavíme-li se o třinácté etapě sázkařsky, jasně velím Rodríguez proti Navarrovi, kterého Pinnacle z nějakého pro mě záhadného důvodu stále nabízí jako outsidera. Pro mě je Rodríguez lepší vrchař, který narozdíl od Navarra bude takřka jistě vepředu kvůli svému puntíkatému dresu. Poměrně bezpečná se zdá také sázka na Brice Feillu proti Gautierovi, který se poslední dva dny zaobíral útočením, ačkoli kurzy jsou tady mnohem nižší (1.641). Poněkud menší, ale přecijen důveru mám i v úspěch Pinota proti Portemu. Cítím, že Tasmánec zkrátka nebude stačit a kurz 2.09 na Pinota se mi zdá lákavý..

Etapa začíná ve 12:10. Dojezd – no hádejte – kolem půl šesté.

1 komentář

Comments are closed.