Tour de France pohledem českého fandy


Jaká byla letošní Tour de France, viděná z křesla českého diváka? Odpověď na tuhle otázku není složitá. Stará dáma se opět předvedla v tom nejlepším světle.

Každý den té úmorné, vyčerpávající cyklistické dřiny, přinesl do našich domovů skvělý příběh. Příběh, který by žádný autor televizních seriálů vymyslet nedokázal.

Zdeněk Štybar vítěz etapy Tour de FranceOd první etapy, časovky a famózního výkonu jejího překvapivého vítěze a z pohledu českého diváka, který vlastně Jana Bártu, smolaře prvního dne, neviděl. Za to v druhém a dalších dílech seriálu si ho užil do sytosti. Po několika vpravdě krutě krvavých epizodách v pelotonu, po marném snažení Petra Sagana, přichází vrchol prvního týdne a vítězství Zdenka Štybara v Le Havru.

Není důvod popisovat průběh každé etapy, ten mají přiznivci letourdefrance.cz v živé paměti. Pokud ne, stačí otevřít příslušné webové stránky. Jen připomenutí skvělého výkonu a boje o zelený dres Petra Sagana. Vrcholem byl alpský „čtyřboj“ v představení nejlepších vrchařů. Skvělý výkon Vincenza Nibaliho a marná snaha Naira Quintany ohrozit dominantní postavení Chrise Frooma. Gala přestavení všech aktérů v poslední mokré etapě v centru Paříže.

Leopold König - SkyMohla televizní obrazovka nabídnout víc? Určitě ne. Nádherné letecké záběry přilákají  ke sledování také spoustu diváků. Žádný jiný sportovní přenos tohle nabídnout nedokáže. Komentáře cyklistických osobností během přímých přenosů byly určitě přínosem. Nikdo není dokonalý.

Jména Roman Kreuziger a Leo König jsem nechal záměrně na konec. Oba dřeli tři týdny na své lídry ze všech sil. Objektivní nezaujatý divák to jistě ocenit dokázal.

Takže jaká ta letošní Tour de France byla pro Vás?

1 komentář

  1. Zdravím příznivce staré dámy. Jako aktivní cyklista z doby Miloše Hrazdíry stále cyklistikou žiji a Tour, Giro atd. nemohu vynechat. Myslím si, že Tour ztrácí ten boj nejlepších jak bylo za Edyho i Armstronga. Dnes vše přes komunikaci řídí manažeři stájí a závodníci nic nemusí hlídat, dostanou info shora a to se mi moc nelíbí (komunikaci bych zrušil). Rovněž super odvedená práce domestiků pro tým, táhnou peleton na doraz a pak už nějak dojedou v klidu. Zkrátil bych limit dojezdu ať klidně kdo je fest ciclej vypadne a bylo by zajímavé jak se počet členů týmu snižuje. A poslední připomínka, že nějak vypadla časovka na cca 60km v trošku zvlněném terénu,
    kde by se doopravdy ukázala síla každého závodníka na co má. Tímto dnes Tour ztrácí na té atraktivitě a napínavosti v každé etapě. To je mi líto, ale s tím asi nic nenadělám.

Comments are closed.