Top 5 překvapení měsíce leden

nabor

V nové měsíční sérii vám přiblížíme pět jezdců, kteří v uplynulém měsíci překvapili, nebo ukázali, že ještě nepatří do starého železa.

Dayer Quintana (Movistar) Kolumbie

Mladší bratr skvělého vrchaře Naira, se předvedl v plné formě, když zvítězil na argentinském závodě Tour de San Luis. Nevyhrál sice etapu, ale v celkovém součtu porazil svého bratra Naira, vítěze všech Grand Tour Vincenza Nibaliho, vítěze dresu pro nejlepšího vrchaře Tour  Rafala Majku či vycházející hvězdu z Kolumbie Miguela Ángela Lópeze. Všechno to byly cenné skalpy a nutno říci, že vyhrál zaslouženě. V následujících měsících uvidíme, jestli prorazí a bude stejně úspěšný jako jeho bratr.

Michael Woods (Cannondale) Kanada

Kanadský vrchař v nejlepším věku (je mu 29) se ukázal na vrcholu australského kalendáře, tedy na Tour Down Under. Blýskl se celkově pátým místem, ale hlavně zaujal svým aktivním pojetím jízdy, kdy rozhodně nečekal v pelotonu, nýbrž útočil a na Willunga Hill dojel na skvělém třetím místě. Doufejme, že se v Cannondalu, kam před začátkem sezony přestoupil, uchytí a bude dál předvádět kvalitní výkony.

Jay McCarthy (Tinkoff) Austrálie

Třiadvacetiletý Australan, který je v ruském týmu již od roku 2013 zaznamenal největší úspěch kariéry, když vyhrál druhou etapu Tour Down Under. Dres pro lídra závodu sice držel pouhou jednu etapu, ale i tak se v na konci závodu předvedl na pódiu s dresem pro nejlepšího mladíka a čtvrtým místem celkově.

Jakub Mareczko (Southeast-Venezuela) Itálie

Teprve jednadvacetiletý Ital s polskými předky zazářil na Tour de San Luis, když vyhrál poslední etapu před kolegou z výběru Itálie Eliou Vivianim. Již ve druhé etapě závodu dojel na 9. místě, ale vítězství, to bylo něco jiného. Nejdříve připravil pozici Vivianimu a pak si zřejmě řekl, že by ten sprint mohl zkusit a překvapení bylo na světě. Už loni zaznamenal pěknou řádku výher v závodech nižší ligy a jestli bude pokračovat ve stejném tempu, bude z něj hvězda.

Eduardo Sepúlveda (Fortuneo-Vital Concept) Argentína

Sepúlveda se na loňské Tour de France předvedl ve špatném světle, poté co byl vyloučen za jízdu v autě, ale na letošním Tour de San Luis tento prohřešek dokonale odčinil. Vyhrál 4. etapu, dres pro nejlepšího vrchaře a nakonec i druhé místo celkově. Což je v konkurenci hvězd jako Quintana, Nibali či Majka skvělý výkon. Můžeme jen doufat, že si formu udrží a předvede nám další podobné senzace.