nabor

I letos se na naší stránce můžete těšit na výčet favoritů pro celkové pořadí a také jezdců, kteří budou bojovat v hromadných dojezdech. Spurtéři budou vycházet vždy v 10:00 a celkoví favorité v 17:00. Marcel Kittel má na Tour de France již devět etapových zářezů, přidá letos další?

Tento Němec je znám především jako jeden z nejlepších spurtérů, ale je také velice kvalitním časovkářem, když se mu podařilo na mistrovství světa do třiadvaceti let obsadit nejprve čtvrté a poté i třetí místo. I tyto výsledky mu vysloužily místo v týmu Skil-Shimano, kam přešel pro sezónu 2011. Hned v této sezóně zazářil na závodě Kolem Polska a také na Vueltě, kde si připsal své první Grand Tour vítězství. O rok později se poprvé objevil i na startu Tour de France, ale po pádu v páté etapě vzdal. Tam, kde se mu nedařilo v roce 2012, se prosadil o rok později. Zde toto jméno zaznamenala většina fanoušků, když si po vítězství v první etapě oblékl žlutý dres. Hned v následující etapě o něj přišel, ale ve zbytku závodu vyhrál ještě tři etapy včetně té závěrečné do Paříže. Jako přes kopírák probíhala i následující Tour. Obhájil výhru v první a poslední etapě a rovněž si připsal ještě další dva triumfy. Další rok byl dlouho zraněný, a tak ho tým do Francie sebou nevzal. Pro rok 2016 změnil tým a přestoupil do Etixxu. Ačkoli byl tým postavený kolem něj, na francouzské Grand Tour po úspěšném Giru vyhrál „jen“ jednu etapu.

Letos měl velmi dobrou fazónu v zimních měsících, když vítězil v arabských závodech. Poté se mu podařilo ještě vyhrát Scheldeprijs a etapu na závodě Kolem Kalifornie a Ster ZLM. Letos na Tour de France by chtěl znovu dominovat jako v letech 2013 a 2014.