Froome nebo Quintana? Češi věří na Tour Contadorovi

nabor

Do boje o žlutý trikot se 1. července vydají téměř dvě stovky závodníků. Počet favoritů na celkové vítězství by ale člověk spočítal takřka na prstech jedné ruky. Experti předpovídají zejména souboj mezi obhájcem trofeje Froomem, ve formě jezdícím Portem a druhým mužem Gira Quintanou. Čeští fanoušci přesto podle průzkumu společnosti Cofidis věří nejvíce Albertu Contadorovi.

Podle českých fanoušků nabídne 104. ročník velmi vyrovnanou bitvu. Hned 2/3 lidí si ani netroufají tipovat, kdo si 23. července na Champs-Élysées oblékne žlutý trikot pro celkového vítěze. Zbytek má ovšem poměrně jasno. Půjde o těsný souboj mezi obhájcem vítězství Chrisem Froomem a zkušeným Albertem Contadorem. Výsledky průzkumu společnosti Cofidis přitom naznačují, že to bude španělský „El pistolero“, kdo se bude v Paříži radovat.

Quintana ze hry?

Oproti expertům a sázkovým kancelářím naopak Češi nevkládají příliš nadějí do Naira Quintany, který se letos pokusil získat double Giro/Tour. V prvním případě bral druhé místo a na prvenství na Tour ho favorizují jen 4 % fanoušků. Podobné šance dávají i jeho týmovému kolegovi, nestárnoucímu Alejandru Valverdemu.

Nebezpečný Porte

Z dalších adeptů mírně vyčnívá ještě Australan Richie Porte, který několik let pomáhal Froomovi a nyní touží po vlastním úspěchu. Že to myslí vážně, to ukázal nedávno na Dauphiné, kde do poslední chvíle bojoval o celkové prvenství. Naopak mizivou naději na „Maillot jaune“ má podle fanoušků Romain Bardet, francouzské želízko v ohni a loňský druhý muž celkové klasifikace. Podobné šance na celkový úspěch by Češi dávali i Vincenzu Nibalimu, který ovšem letos Tour vynechává a soustředí se na kombinaci Giro-Vuelta.

Nejlepší Čech v top 10

Poměrně optimisticky vyhlížejí čeští fanoušci 104. ročník „Staré dámy“, pokud jde o ambice tuzemských cyklistů. Nejlepší Čech do 10. místa? 43 % fanoušků je o tom přesvědčeno, přestože drtivá většina z nich uznává, že „na bednu“ to ani letos nebude. Dalších 40 % Čechů pak vidí nejlepšího z Čechů ve druhé desítce celkové klasifikace. Pouze 17 % cyklistických diváků tak očekává od našeho nejlepšího jezdce horší než 20. místo.

Nejznámější je Astana

Pokud jde o znalosti českých fandů v oblasti dresů, poměrně jednoznačně je ze všech 22 startujících týmů nejznámější stájí Astana, za kterou jezdil v minulosti Roman Kreuziger. Zhruba třetina fanoušků pak zná stáje Sky, Cofidis a Movistar. Za známostí týmu Sky stojí úspěchy Chrise Frooma a zřejmě také všeobecná znalost stejnojmenné televizní společnosti. Podobným případem je i Cofidis, za který sbírá úspěchy sprinter Nacer Bouhanni a francouzská úvěrová společnost jako jedna z mála firem v pelotonu aktivně působí na českém trhu. Znalost žádné z dalších stájí již nepřekročila hranici 20 %.