TOP 10 spurteři na Giru – Kristian Sbaragli

První Grand Tour sezóny je za dveřmi a i letos se na naší stránce můžete těšit na výčet favoritů pro celkové pořadí a také jezdců, kteří budou bojovat v hromadných dojezdech. Spurtéři budou vycházet vždy v 10:00 a celkoví favorité v 17:00. Třetí v pořadí je Kristian Sbaragli, který bude trumfem Grand Tour nováčka Israel Cycling Academy.

Kristian Sbaragli je další z rychlých mužů, který k úspěchu potřebuje spíše zvlněnější profil.

Mezi profíky vstoupil v roce 2013 v barvách týmu MTN-Qhubeka. Hned při třetím startu na Le Samyn skončil na 5. místě. Hned se dostal také na Tirreno a v jednom spurtu byl 8. Do Top 10 se probojoval v Norsku, Pikardii i Korei, kde také jednu etapu vyhrál. Na závěr sezóny byl ještě pátý na Memoriálu Marca Pantaniho.

Podobně úspěšná byla i sezóna 2014, s tím rozdílem, že se s týmem dostal na Vueltu, kde zaznamenal 9. a 7. místo. Po Vueltě byl druhý na GP Industria, kde ho porazil jen Sonny Colbrelli a sedmý na Paříž-Tours.

I rok 2015 byl velmi kvalitní. 8. místo na Kuurne-Brussel-Kuurne, 8. a 3. místo v etapách Kolem Turecka, ve všech etapách v Norsku v Top 10 (a 10. celkově), 4., 5. a 6. v Lucembursku (9. celkově) nebo 5. na GP du Canton d´Argovie. Ani tyto výsledky mu nezajistili místo v sestavě na Tour. Místo toho se připravoval na Vueltu a to dalšími kvalitními výsledky – Kolem Rakouska (4. místo v etapě), Prudential RideLondon (5. místo) a Kolem Dánska (2. místo v etapě). Následovala Vuelta, kde patřil už do užší spurterské špičky, čehož dokázal využít v 10. etapě, kterou vyhrál. Jinak byl v etapách 5., 6. a 8. Po Vueltě odjel do Itálie a pokračoval ve výborných výkonech. 4. místo na Memorialu Marca Pantaniho, 6. místo na Tre Valli Varesine a 8. místo na Giro del Piemonte.

Rok 2016 mu přinesl posun s týmem do World Tour a s tím i první účast na Giru. Hned se uvedl dvěma umístěními do Top 10, stejně tak dopadl i v předcházející Romandii. Do Top 10 se probojovával i po Giru, konkrétně na Rund um Köln, GP du Canton d´Argovie, Kolem Polska (hned 3x) i Kolem Burgosu. Na Vueltě znovu ukázal, že je to Grand Tour, která mu sedí nejvíce. Hned v šesti etapách se probojoval do nejlepší desítky, ale nejlepší umístění bylo dvakrát čtvrté místo.

První polovina roku 2017 byla jako přes kopírák, mnoho umístění do Top 10, ale k výhře vždy něco chybělo. V Ománu ho porazil pouze Kristoff. V Katalánsku Cimolai s Bouhannim. V Yorkshiru byl dvakrát šestý. Poté přijel na Giro, kde se mu dařilo jen v prvním týdnu (6., 5. a 6. místo v první druhé a čtvrté etapě). Pak už byl nevýrazný. Ve stejném duchu se nesl i zbytek sezóny, už nepřidal žádné umístění v Top 10 a tým Dimension Data se s ním rozloučil.

Letos je to zatím asi nejhorší sezóna pro tohoto Itala. Při mocném posilování ho ulovil tým Israel Cycling Academy a postupně se letos stihl objevit už v Argentině při závodě Vuelta a San Juan, na Ruta del Sol, Kuurne-Brussel-Kuurne, Tirrenu, Milán-San Rému, Brabantském šípu, Amstelu a naposledy v Chorvatsku. Nejlepším počinem je až 10. místo ze 4. etapy právě v Chorvatsku. I tak by měl být spurterem týmu Israel na Giru a co víme, třeba nás dokáže příjemně překvapit.