První Grand Tour sezóny je za dveřmi a i letos se na naší stránce můžete těšit na výčet favoritů pro celkové pořadí a také jezdců, kteří budou bojovat v hromadných dojezdech. Spurtéři budou vycházet vždy v 10:00 a celkoví favorité v 17:00. Třetí den a třetí favorit. Dnes je jím George Bennett.
Jezdec LottaNL-Jumbo ukazuje, že vyspěl a je nutné s ním začít počítat na nejvyšších příčkách.
Kariéru začínal doma na Novém Zélandu. Postupně se začal představovat i v Evropě a pro rok 2011 si vysloužil smlouvu v juniorském týmu RadioShacku (dnes Trek). Ihned byl druhý na vrchařském etapáku Ronde de´l Isard, kde ho dokázal porazit pouze Kenny Elissonde. Naopak za sebou nechal taková esa jakými jsou Dylan Teuns, Jay McCarthy a především Romain Bardet. Zároveň vyhrál i domácí závod Tour of Wellington a pro druhou polovinu sezóny si vysloužil pozvání do prvního týmu. Odjel pár závodů a smlouva pro rok 2012 byla na stole.
V roce 2012 nejezdil špatně, zvykal si na závodění a v etapácích končil do 50. místa. Nejvíce se mu dařilo v USA, když při Kolem Utahu obsadil 14. místo (porazil třeba Wilca Keldermana nebo Damiana Carusa) a na USA Pro Cycling Challenge bral 25. místo.
Rok 2013 začal 2. místem na domácím mistrovství a 15. místem na Tour Down Under. Tým ho poprvé vzal na Giro, které dokončil, ale nezářil a nebyl vidět, pouze sbíral zkušenosti. V druhé polovině sezóny už začal vystrkovat růžky – 18. místo na Österreich Rundfahrt (porazil třeba Rafala Majku a Roberta Kišerlovskiho), 11. místo v Utahu a dvě čtvrtá místa v etapách a 8. místo na USA Pro Cycling Challenge (porazil Andy Talanskyho, Andyho Schlecka, Michaela Rogerse, Darwina Atapumu, Damiana Carusa neboTiaga Machada).
Pro rok 2014 ho do svých řad získal Cannondale. Na Paříž-Nice dojel v závěrečné etapě na 9. místě. Na Giro del Trentino už pokukoval po nejlepší desítce (12. místo). V srpnu odcestoval do USA k závodu Kolem Utahu a odvezl si 9. pozici. Tým ho poté zařadil do sestavy na Vueltu. V prvních etapách se držel i v nejlepší desítce, ale odpadl a závod dokončil jako 89. Ovšem i toto bylo sbírání cenných zkušeností.
Od roku 2015 je jeho jméno spojeno s týmem LottoNL-Jumbo. Začal ho 10. místem na Tour Down Under. Dalo by se říci, že to byla další „otrkávácí” sezóna. Žádné velké výsledky nepřicházely, ale znovu se podíval na Vueltu. V 16. etapě, po které šel do vedení Joaquím Rodríguez a z poslední výhry kariéry se radoval Fränk Schleck, dojel George Bennett na 4. místě.
Rok 2016 začal 19. místem na Tour Downu Under a 17. místem v Ománu. První velký výsledek přišel v květnu, kdy odcestoval do Ameriky na závod Amgen Tour of California. Zde se vyšplhal až na 7. místo celkově (dlouho se držel na pomyslných stupních vítězů). To ho nakoplo a na Critériu du Dauphiné byl 14. Poprvé si střihl Tour de France, ale až na 7. místo v 9. etapě neměl žádný další výrazný výsledek. Nicméně chodil do úniků a připravoval se pomalu na Vueltu. Na té se mu povedla především druhá polovina závodu a dominuje tomu etapa na Aubisque (vyhrál jeho týmový kolega Robert Gesink), kde byl Bennett 4. I díky tomu se posunul na průběžné 12. místo, které se mu povedlo později ještě vylepšit na místo 10. a poprvé se tak ocitl v Top 10 závodu Grand Tour.
Loni už neoddiskutovatelně patřil k velkým postavám cyklistiky. Hned na úvod zajel 7. místo při Abu Dhabi Tour. Na to navázal 9. místem v Katalánsku a 11. místem v Baskicku. Bennett zapracoval na časovce, což se mu náramně vyplatilo v Kalifornii. Hned ve druhé etapě se díky druhému místu dostal na druhé místo průběžného pořadí. To mu zůstalo i po královské etapě na Mt. Baldy, ale na programu byla časovka, a proti Bennettovi, stál slabší časovkář Majka a Andrew Talansky. Oba Bennett deklasoval a v Kalifornii se stal jednoznačným vládcem.
Následovala Tour de France a ve 12. etapě už byl Bennett v nejlepší desítce. Ovšem přišly zdravotní potíže a během 16. etapy musel Bennett odstoupit. Zkusil ještě Vueltu, ale zde se pohyboval na chvostu pole, téměř vždy ztrácel a závod nedokončil a rozhodl se koncentrovat na další sezónu.
Tu odstartoval 11. místem na Tour Down Under. Následně byl 9. na Tirrenu, kde ve 4. etapě útočil a byl jedním z nejaktivnějších jezdců dne. Šesté místo z Katalánska potvrdilo jeho skvělou formu. Jako většina favoritů Gira objel také závod Tour of the Alps. Zde ukázal svoji sílu, především v posledních dvou etapách. Obě dokončil na 2. místě (za Luisem Léonem Sánchezem a Markem Padunem), ale v obou dokázal odpárat své konkurenty. Celkově skončil na velmi solidním 5. místě a rázem se pasoval do role černého koně. Ostatní jezdci by si ho nemuseli tolik hlídat, umí to v horách, není slabý v časovce a především je excelentní taktik. Navíc k ruce bude mít zkušeného Roberta Gesinka.
Seriál TOP 10 favorité Giro 2018
Datum zveřejnění
Spurteři - 10:00
Favorité - 17:00
23.4.2018
Moreno Hofland
Louis Meintjes
24.4.2018
Jean-Pierre Drucker
Fabio Aru
25.4.2018
Kristian Sbaragli
George Bennett
26.4.2018
Andrea Guardini
Domenico Pozzovivo
27.4.2018
Jakub Mareczko
Esteban Cháves
28.4.2018
Danny van Poppel
Simon Yates
29.4.2018
Sacha Modolo
Miguel Ángel López
30.4.2018
Niccolo Bonifazio
Thibaut Pinot
1.5.2018
Sam Bennett
Chris Froome
2.5.2018
Elia Viviani
Tom Dumoulin