Tinkoff – Saxo nominoval Rafala Majku na Tour de France 2014

nabor

Tým Tinkoff – Saxo oznámí celkovou nominaci na Tour de France 2014 zítra, v pondělí 30. 6. 2014.

Dnes, ředitel týmu Bjarne Riis povolal, Rafala Majku, místo vyřazeného Romana Kreuzigera, který by měl plnit úlohu tzv. super domestika, pro Alberta Contadora. Rafal Majka nominaci přijal po počátečním váhání. Na svém profilu na Facebooku, se kriticky vyjadřoval k nominaci, ale posléze byla jeho slova stažena. 24-letý cyklista zvážil během noci svá kritická slova, s tím, že bude nápomocem Albertu Contadorovi k dosažení vítězství.

Rafal Majka se vyjádřil k dané situaci: „ Po zvážení celé situace jsem dospěl k závěru, že účast na Tour je krok, tím správným směrem. Omlouvám se vedení týmu, že jsem pochyboval. Start na Tour je pro mě velikou výzvou a budu se snažit pomoci Albertovi Conradorovi na cestě k vítězství „

Rafal Majka je nadějný polský cyklista, který se na letošním Giru umístil v celkové klasifikaci na šestém místě. Před začátkem sezony bylo jeho cílem Giro, později Tour de Pologne a Vuelta 2014. Po návratu z Gira se cítil unavený, ale když se situace v týmu změnila, po kauze Kreuzigera, tak je připravený nastoupit. Nabízí se otázka, zda tým Tinkoff – Saxo udělal správné rozhodnutí s nominací Rafala Majky. Zda bude mít v jeho mladém věku, tolik sil odjet dvě náročné třítýdenní Tour.

Taktika týmu byla rozbita tím, jak byly oznámeny nesrovnalosti v biologickém pasu Romana Kreuzigera. Tímto zásahem určitě bude narušena psychika cyklistů, i když jsou to profesionálové. Ale téměř ze dne na den měnit taktiku v týmu, je deprimující.

My fanoušci české cyklistiky cítíme hořkost a rozčarování zda není vše účelově vytvořené. Případ Romana Kreuzigera se táhne téměř rok a vyšel najevo týden před startem.