Těžký týden vyvrcholí v horách


Jasný lídr a za ním smečka s nejasnou formou i cíli. Asi tak by se dal popsat peloton Giro d’Italia před 15. etapou se závěrečným výšlapem na Madonna di Campiglio.

Unaveni po náročném týdnu v dešti si dnes v o něco lepším počasí střihnou závodníci jednu „dvojku“ a dvě „jedničky“ ve 165 kilometrů dlouhé etapě, jíž peloton vjede před volným dnem do Dolomit. Prémie budou tentokrát více o délce než vysokých sklonech, přesto ve spojení s únavou nabízí slušný potenciál k nadělení pole.

Srážky se nadále nedají vyloučit, lehce se ale oteplí a vykoukne snad i slunce.

15. etapa Gira a další horský dojezdNa papíře je mužem, který by měl tento profil zvládnout nejlépe, Alberto Contador. Toho si budou asi spíš hlídat Urán s Aruem, kteří mají na růžový trikot už jen teoretické šance. Astaně nicméně zůstává extrémní týmová síla se třemi jezdci v top 7 a sedmi v top 28. Po včerejším výkonu se mezi elitní favority v této etapě řadí i Van den Broeck, který zajel skvělý čas a do sezóny vstoupil velmi hladový.

Pozor však na únik. Tato etapa by mu mohla svědčit a hodně silných jezdců už nabralo ztráty. Včera se třeba až komicky šetřil Ilnur Zakarin. Třináct minut ztrácí Atapuma, pětadvacet Betancur, jedenáct Kruijswijk a také devítiminutový Davide Formolo by mohl být ještě pro Tinkoff-Saxo přípustný.

Zvědaví buďme na vyjasňování týmové strategie Sky a Movistaru. Etapa začíná ve 12:30, většina přenosů kolem půl třetí a dojíždět se bude jako již tradičně před půl šestou.