Tečku za Girem napíše veronská časovka

nabor

Do třetice Roglič, nebo odpočatý Campenaerts? Bez ohledu na výsledek tohoto duelu by po 17 kilometrech jízdy „Městem lásky“ měl slavit růžový Richard Carapaz. Ačkoli se na trase individuální časovky bude muset poprat i s vrchařskou prémií.

Znají to tady Romeo a Julie i dva šlechtici, Shakespearovy legendy i propadáci. Znají to tady časovkáři, kteří ve Veroně válčili během mistrovství světa 1999 a 2004 a podobnou trať zdolávali během závěrečné etapy 93. Giro d’Italia. Pátým místem si tehdy pro premiérové grandtourové pódium dojel Vincenzo Nibali. Tak snad to letos na trati, jejímž středobodem opět bude stoupání do čtvrti Torricelle (4,5 km, 4,6 %, čtvrtá kategorie), nebude naposledy. Rovněž závěr zůstane beze změny: na hlavním veronském náměstí Piazza Bra, respektive v kolosálním římském amfiteátru, který tu stojí již 1989. rokem.

Mapa časovky - 21. etapy Giro d'Italia 2019 (Verona)Dobrou zprávou je, že časovka dá závodníkům rovné podmínky. Deštivé Giro skončí, jak začalo: vlídným, teplým odpolednem. Jen z rampy jako první nesjede Tom Dumoulin – a poté dalších 23 cyklistů, kteří neodolali nástrahám dosavadních 3529,8 kilometrů. Trochu zlověstně vzpomeňme, že Giro začalo také prohrou Japonce z Nippo-Vini Fantini s časovým limitem. Tehdy to byl Hiroki Nishimura. Nynější poslední závodník, maglia nera, nosí shodné charakteristiky a jmenuje se Sho Hatsuyama. Na Carapaze zatím ztratil přes šest hodin. Dnes udělá rozumně, ztratí-li na vítěze méně než sedm minut.

21. etapa Giro 2019Victor Campenaerts, Primož Roglič. Tak se jmenují dva velcí favorité tohoto testu. Pro jednoho hraje odpočatost, pro druhého zdolávání vrchařské prémie. Uvidíme, kolik sil zbylo Jungelsovi, Carusovi, Kangertovi, Carthymu, Zakarinovi či Hagovi.

Odvrátit útoky Majky (+7:28) a Yatese (+8:01) bude chtít šestý López (+7:18). O zázrak se pokusí Landa, který ve včerejším závěrečném stoupání nejspíš protaktizoval nejen etapu, ale i celkové třetí místo. 23 sekund na Rogliče je málo. V San Marinu to byly tři minuty.

Jednadvacátou etapu Giro d’Italia 2019 odstartuje ve 13:45 Sho Hatsuyama. 14:11 bude chvílí Josefa Černého, kterého začne o čtyři minuty později nahánět Campenaerts. Haga pojede ve 14:22, Jungels v 15:34, celkově zatím 25. Jan Hirt v 15:42. Elitní dvacítka opět v tříminutových rozestupech. Na Zakarina dojde řada v 16:19, na Carapaze v 16:46.

Soutěž