Talansky vyhrál 6. etapu a jde do vedení

nabor

Domácí Andrew Talansky (Cannondale-Drapac) vyhrál předposlední etapu na Tour of Utah, když v závěrečném kopci ujel s Darwinem Atapumou (BMC), jehož následně přesprintoval. Dosavadní lídr závodu Lachlan Morton (Jelly Belly-Maxxis) ztratil 31 vteřin a tudíž i dres pro vedoucího závodníka.

V této královské etapě se do úniku dostalo hned 13 jezdců, Ben King (Cannondale-Drapac), Rick Zabel (BMC Racing), Jonathan Fumeaux (IAM Cycling), Kiel Reijnen (Trek-Segafredo), Daniel Eaton (UnitedHealthcare), Nielson Powless (Axeon Hagens Berman), Robin Carpenter (Holowesko-Citadel), Stephen Bassett (Team Jamis), Emerson Oronte (Rally Cycling), Kris Dahl (Silber Pro Cycling), Luis Amaran (Team Jamis), Chad Beyer (Lupus Racing) a Dion Smith (One Pro Cycling), což vypadalo velmi nadějně, zvlašť když byli vepředu kvalitní vrchaři jako King, Beyer, Carpenter či Reijnen.

Avšak peloton vedený Cannondalem a Jelly Belly si udržel kontrolu nad závodem a uprchlíky dojel na začátku závěrečného kopce. Krátce poté se oddělila skupinka nejsilnějších ve složení Talansky, Atapuma, Adrien Costa (Axeon Hagens Berman), Rob Britton (Rally Cycling), TJ Eisenhart (BMC), Rob Squire (Holowesko), Laurent Didier (Trek-Segafredo), Janier Acevedo (Team Jamis) a Andre Krasilnikau (Holowesko) a budovala si kvalitní náskok.

4 kilometry před cílem zničehonic zaútočil Andrew Talansky a nikdo nebyl schopný zareagovat. Až na Atapumu, který se za ním vydal a po chvíli ho dostihl. Společně pak pokračovali ve snaze vzdálit se od Lachana Mortona, který je stíhal společně s Adrienem Costou. Talansky jel ale skvělě a dělal všechno proto, aby Mortonovi ujel. To se mu povedlo a ještě měl v závěru dost sil, aby porazil Atapumu. Vítěz Critérium du Dauphiné z roku 2014 tak ukázal, že je zpět ve formě a na Vueltě se s ním musí počítat.

Před námi je poslední 7. etapa, která je také horska a která definitivně rozhodne o vítězi 12. ročníku.

[cyklostat id=“The-Larry-HMiller-Tour-of-Utah“ etapa=“6″ rok=“2016″ nadpis=“Kolem Utahu 2016, pořadí 6. etapy“]