nabor

Peloton na Tour de Suisse dnes čekala, po včerejší úvodní individuální časovce, kterou vyhrál domácí jezdec Stefan Küng (Groupama-FDJ), lehce zvlněná etapa. Startovalo se ve městě Neuhausen am Rheinfall a cíl byl po 173 kilometrech ve městě Lachen. V jejím průběhu museli závodníci zdolat tři vrchařské prémie 2. kategorie. Z vrcholu poslední prémie zbývalo do cíle pouhých 5 kilometrů. K favoritům na triumf tedy patřili Julian Alaphilippe (Deceuninck-QuickStep), Michael Matthews (BikeExchange), Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix), Max  Schachmann (Bora-hansgrohe) a domácí favorit Marc Hirschi (UAE-Team Emirates).

Do denního úniku se nominovala čtveřice jezdců. Tom Bohli (Coffidis), dvojice kanadského celku Rally Nickolas Zukowsky a Matteo Dal-Cin a posledním byl zástupce švýcarské reprezentace Claudio Imhof. Peloton však nenechal čtveřici odjet na velký odstup. Týmy QuickStep, BikeExchange a Alpecin – Fenix se staraly o tempo pro své lídry. Po sjezdu z druhé vrchařské prémie se z vedoucí skupinky oddělil domácí Claudio Imhof a chvílemi držel náskok 90 sekund na peloton. Nahrávalo mu i počasí, kdy v posledních 20 kilometrech několikrát zapršelo.

Do posledního kopce Litschstrasse – 2,4 kilometru s průměrem 8,2 % – najel na čele Dries Devenyns (Deceuninck-QuickStep) za zády s týmovým lídrem Julianem Alaphilippem. Po přejezdu vrcholu se vpředu utvořila sedmička jezdců – hlavní favorité Alaphilippe, Van der Poel, Schachmann a Hirschi a k nim se přidali ještě jezdci na celkové pořadí Michael Woods (Israel Start-Up Nation), Jakob Fuglsang (Astana) a Richard Carapaz (Ineos-Grenadiers). Společně sjeli do cílového města, kde zhruba kilometr před cílem nastoupil Mathieu van der Poel, jehož atak dokázal  pokrýt pouze Max Schachmann. 300 metrů před páskou nasadil k zdrcujícímu finiši Van der Poel a bez větších obtíží si dojel pro vítězství.

Mathiew po etapě zmiňoval, že si to v prvé řadě užívá. Na silnici startuje poprvé od závodu Kolem Flander a do Švýcarska přijel hlavně vyhrát etapu. Po dnešku má tedy splněno, ale posunul se i v celkové klasifikaci, a to na 4. místo se ztrátou 6 vteřin. Prozatímní lídr závodu Stefan Küng celkové vedení zatím udržel, ale na druhé místo se za něj se ztrátou jediné sekundy posunul Julian Alaphilippe a na třetí místo Max Schachmann se ztrátou dvou vteřin.

/foto: Getty Images/

Výsledky 2. etapy Tour de Suisse 2021

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.