Sunweb podepsal několik mladíků, sází na juniory, německé seniory a především na Belgičana Benoota

nabor

Německý WorldTour tým Sunweb už delší dobu trápí finanční problémy a dokonce se objevily spekulace, že se spojí s nějakým bohatým druhodivizním celkem. A navíc dnes se konečně potvrdila dlouho očekávaná zpráva, že v týmu se příliš nelíbí nizozemskému cyklistovi Tomu Dumoulinovi, lídrovi týmu, který je navíc zraněn, a dnes skutečně Tom Dumoulin přestoupil do nizozemského WorldTour týmu Jumbo – Visma. A co Sunweb? Staví na budoucnosti a získal v přestupovém období juniorské borce, například z Movistaru Jashu Sütterlina.

Do Sunwebu navíc přichází Mark Donovan z týmu Wiggins Le Col a dvojice z velmi kvalitního amerického prokontinentálního celku SEG Racing AcademyThymen Arensman a Alberto Dainese – dostala v Sunwebu velmi lukrativní smlouvy. Donovan s Arensmanem budou v Sunwebu do sezóny 2022 a Dainese o rok méně.

Ostatně o kvalitách juniorských borců Sunwebu se budou moci přesvědčit příznivci cyklistiky na 63. ročníku Okolo Slovenska (18. – 21. září), kde bude startovat Development tým Sunwebu. Juniory si ale pojistily i jiné stáje a lovily především v jihoamerických vodách.

Jenže i juniorům musí jít někdo příkladem. Tím má být Belgičan, teprve pětadvacetiletý Tiesj Benoot, kterého tým Sunweb získal z Lotto Soudal, spolu se dvěma zkušenými německými závodníky – Nico Denzem z francouzského WorldTour celku Ag2R La Mondiale a Jashou Sütterlinem ze španělského Movistaru.

Použité zdroje: cyklonews.de, roadgroup.com