Stoupání v Cherbourg prověří Cavendishe i Contadora

nabor

Sotva 30 kilometrů od cíle první etapy Tour de France se nachází dojezd té druhé. Dnešek však může mít zcela jiné vítěze. I proto, že závěr okoření prémie třetí kategorie.

Profil 2. etapa Tour de France 2016Stále na poloostrově Cotentin. Jen tentokrát jej peloton bude protínat ne směrem k severu, ale k západu. Odstartuje v Saint-Lô, „hlavním městě ruin“, jak jej po druhé světové válce přezdil Samuel Beckett. Město bylo v roce 1944 takřka do základů zničeno americkým bombardováním a dodnes v něm lze nalézt narychlo zbudované poválečné dřevěné domy. Po průjezdu Saint-Lô a zdolání tří prémií čtvrté kategorie (na nichž by se měl Voss v zájmu udržení svého dresu rozhodně pokusit bodovat) závodníci na 85,5. kilometru v Lessay protnou včerejší trasu a zamíří k mysu Hague.

Dojezd 2. etapy Tour de FranceTento nejzápadnější výběžek poloostrova Cotentin je také jeho nejhornatější součástí, což naznačí 7,5 kilometrů před páskou neklasifikované stoupání Côte d’Octeville a definitivně stvrdí první „trojka“ v závodě, Côte de La Glacerie (1,9 km, 6,5 %). Za ní přichází ještě krátká rovina a konečně posledních 700 metrů do 5,7 %. Cílové město Cherbourg je centrem celého poloostrova, jemuž se ostatně říká také cherbourgský. O speciální motivaci má postaráno místní rodák, Amaël Moinard.

Opět pozor na počasí. Velká část trasy vede po pobřeží, foukat by mohlo minimálně stejně a přidají se přeháňky.

Tour jede řada jezdců, kteří (za předpokladu, že je nezastaví vítr) mají výborné dispozice pro závěr etapy – Matthews, Sagan, Alaphilippe, Valverde, Van Avermaet… Svou roli tak krom aktuální výkonnosti sehraje taktika.

Menší mission impossible čeká Marka Cavendishe. Hájit žlutý dres pro rodáka z ostrova Man znamená držet přímý kontakt se Saganem. Slovenský závodník má vedení v závodě na dosah a úkol mu poněkud ztěžuje jen pád Alberta Contadora, po němž Tinkoff musí myslet ve druhé etapě překvapivě také na defenzívu.

Dnes je rozhodně z čeho vybírat. Facebooková soutěž pokračuje a na vaše tipy čekáme až do startu etapy ve 12:40. Nultým kilometrem se projede ve 13:00 a první hodina závodění tentokrát televizní obrazovky mine.

1 komentář

  1. Komentuje sa ľahšie po skončení etapy 🙂
    Len som chcel vyjadriť hlboký obdiv Romanovi Kreuzigerovi za jeho tvrdu a perfektnu pracu, ktoru odviedol v prospech Peťa Sagana.ˇRoman mal obrovský podiel na Peťovom víťazstve, zaslúžil by si minimálne polovicu z dnešného víťazstva.
    Za všetkých slovenských fanúšikov cyklistiky vyslovujem Romanovi Kreuzigerovi veľké ĎAKUJEM!!!

Comments are closed.