Po včerejší velmi náročné etapě nás dnes čekala 17. etapa Giro dItalia 2014 Sarnonico – Vittorio Veneto v délce 204 kilometry. Dojezdové město Vittorio Veneto, se nachází v severovýchodní části Itálie, mezi řekami Piavou a Livenzou. Jelo se krajem vinic s krásnou přírodou.

Na trase nás čekali 3. vrchařské prémie a jedna rychlostní prémie. Po 145. kilometrech jízdy v celkem rovném terénu přišlo cca 60 kilometrů zvlněných. S jedním krátkým a strmým stoupáním v délce 1,3 kilometrů, ale s průměrným sklonem 15 – 20 %.

Počasí bylo dnes celkem příjemné, zvláště po včerejší kruté etapě se sněhem. Polojasno s teplotou kolem dvaceti stupňů, i když před cílem sprchlo.

Na 94. kilometru byla v úniku skupina 25. cyklistů s náskokem 9:08 minut na peloton, kde jeli všichni favorité. Jelo se poklidně. Bylo vidět, že cyklisté šetří síly do dalších náročných etap. Náskok uniklé skupiny se v průběhu etapy pomalu navyšoval, a bylo jasné, že vítěz se bude dnes rekrutovat z uniklé skupiny. Na 30. kilometru před cílem, se pokusil o únik Thomas De Gent z týmu Omega Pharma Quick Step a dostal se do čela závodu. Do cíle chyběl poslední kilometr a k Thomasi De Gentovi, přijeli další čtyři jezdci z úniku, a začalo se taktizovat.

Toho využil Stefano Pirazzi z týmu Bardiani CSF, nastoupil do závěrečného spurtu a slavil vítězství. Svým gestem v cíli, dal najevo svoji radost z vítězství, ale také si za něj vysloužil pokutu 200 švýcarských franků.

Vítěz v cíli:

„ nejsem spurtér a tak jsem nastoupil brzy. Musím poděkovat svému týmu. V týmu Bardiani CSF jsme mladí kluci, a dostali jsme se tak daleko. Jsme všichni dobří jezdci a myslím, že můžeme být na sebe hrdí „

Po dojezdu včerejší etapy se rozpoutala veliká diskuze v týmech, ohledně sjezdu z Passo dello Stelvia. Ráno před startem dnešní etapy se sešli všichni sportovní ředitelé všech týmů, ale zatím nebylo vydáno žádné prohlášení. Celková klasifikace zůstává stejná.

Stav po 17. etapě

1 PIRAZZI, Stefano (BARDIANI CSF) 4:38:11
2 WELLENS, Tim (LOTTO BELISOL)
3 MCCARTHY, Jay (TINKOFF-SAXO)
4 DE GENDT, Thomas (OMEGA PHARMA – QUICK-STEP)
5 MONTAGUTI, Matteo (AG2R LA MONDIALE)
6 VEIKKANEN, Jussi (FDJ.fr) + 28
7 GESCHKE, Simon (GIANT-SHIMANO)
8 FELLINE, Fabio (TREK FACTORY RACING)
9 CANOLA, Marco (BARDIANI CSF)
10 PAUWELS, Serge (OMEGA PHARMA – QUICK-STEP)

Celková klasifikace po 17. etapě

1 QUINTANA ROJAS, Nairo Alexander (MOVISTAR) 73:05:31
2 URAN URAN, Rigoberto (OMEGA PHARMA – QUICK-STEP) + 1:41
3 EVANS, Cadel (BMC RACING) + 3:21
4 ROLLAND, Pierre (EUROPCAR) + 3:26
5 MAJKA, Rafal (TINKOFF-SAXO) + 3:28
6 ARU, Fabio (ASTANA) + 3:34
7 POZZOVIVO, Domenico (AG2R LA MONDIALE) + 3:49
8 KELDERMAN, Wilco (BELKIN) + 4:06
9 HESJEDAL, Ryder (GARMIN SHARP) + 4:16
10 KISERLOVSKI, Robert (TREK FACTORY RACING) + 8:02

Zítra nás čeká horská 18. etapa Belluno – Rifugo Panarotta v délce 171 kilometrů.