nabor

Pádem poznamenaný stoupavý dojezd v Banbury viděl úvod britské The Women’s Tour. Na čele balíku se v něm střetly Hosking s Bastianelli, přičemž nejlepší timing a kvalitu nakonec prokázala Italka, a výhra v etapě stejně jako dres lídryně tak putuje za ní do týmu Alé BTC.

Téměř 150kilometrový test se dvěma přejezdy Sibford Ferris (0,7 km, 5,9 %) na cílovém okruhu se odehrával v hrabství Oxfordshire. Naopak úsek po startu byl rovinatý a také proto zůstal balík pohromadě až do prvního spurtu, na němž dominovala Nina Kessler. Bodové zisky pak dokázala potvrdit i na druhé rychostní prémii.

Peloton mezitím zlikvidoval několik útoků, včetně toho Janneke Ensing (vynesl jí výhru na první ze tří vrchařských prémií) a hvězdného dua Vollering, Chabbey. To bylo rovněž součástí skupiny s Labous, Pieters a Paladin, která vyrazila za slávou po poslední prémii. Peloton však útok tři kilometry před páskou zneutralizoval a schylovalo se k hromadnému dojezdu.

Pád stál etapově naděje – čas do celkové klasifikace naštěstí nikoli – Liane Lippert či Alice Barnes. Nejvíce silový profil svědčil Chloe Hosking a Martě Bastianelli, jež se na posledních desítkách metrů prodrala středem silnice a přesvědčivě zvítězila.

OVO Energy Women's Tour 2021, 1. etapa

|
|
|
|
|
P.Jméno TýmČas/Body
1Marta BastianelliitaALE3:44:41
2Chloe HoskingausTFS+ 0:00:00
3Clara CopponifraFDJ+ 0:00:00
4Sheyla GutiérrezespMOV+ 0:00:00
5Elena CecchiniitaSDW+ 0:00:00
6Hannah BarnesgbrCSR+ 0:00:00
7Sofia BertizzoloitaLIV+ 0:00:00
8Josie NelsongbrHPU+ 0:00:00
9Amy PietersnldSDW+ 0:00:00
10Leah KirchmanncanDSM+ 0:00:00
P.Jméno TýmČas/Body
1Marta BastianelliitaALE3:44:41
2Chloe HoskingausTFS+ 0:00:00
3Clara CopponifraFDJ+ 0:00:00
4Sheyla GutiérrezespMOV+ 0:00:00
5Elena CecchiniitaSDW+ 0:00:00
6Hannah BarnesgbrCSR+ 0:00:00
7Sofia BertizzoloitaLIV+ 0:00:00
8Josie NelsongbrHPU+ 0:00:00
9Amy PietersnldSDW+ 0:00:00
10Leah KirchmanncanDSM+ 0:00:00
11Sarah RoyausBEX+ 0:00:00
12Juliette LabousfraDSM+ 0:00:00
13Christine MajerusluxSDW+ 0:00:00
14Demi VolleringnldSDW+ 0:00:00
15Chantal BlaaknldSDW+ 0:00:00
16Eugénie DuvalfraFDJ+ 0:00:00
17Elise ChabbeycheCSR+ 0:00:00
18Aude BiannicfraMOV+ 0:00:00
19Nina KesslernldTIB+ 0:00:00
20Eugenia BujaksvnALE+ 0:00:00
21Soraya PaladinitaLIV+ 0:00:00
22Ella HarrisnzlCSR+ 0:00:00
23Joscelin LowdengbrDRP+ 0:00:00
24Pien LimpensnldPHV+ 0:00:00
25Natalie GrinczergbrCAT+ 0:00:00
26Evita MuzicfraFDJ+ 0:00:00
27Mischa BredewoldnldPHV+ 0:00:00
28Abi SmithgbrTIB+ 0:00:00
29Sophie WrightgbrALE+ 0:00:00
30Nicole FrainausTIB+ 0:00:00
31Anna ShackleygbrSDW+ 0:00:00
32Ane SantestebanespBEX+ 0:00:00
33Lauren StephensusaTIB+ 0:00:00
34Victorie GuilmanfraFDJ+ 0:00:00
35Jade WielfraFDJ+ 0:00:00
36Hayley SimmondsgbrCAT+ 0:00:00
37Lourdes OyarbideespMOV+ 0:00:00
38Elisa BalsamoitaVAL+ 0:00:00
39Lucy KennedyausBEX+ 0:00:26
40Lizzie DeignangbrTFS+ 0:00:26
41Maaike BoogaardnldALE+ 0:00:35
42Alice BarnesgbrCSR+ 0:00:00
43Amber HulstnldPHV+ 0:01:17
44Femke MarkusnldPHV+ 0:01:19
45Dani ChristmasgbrDRP+ 0:01:19
46Janneke EnsingnldBEX+ 0:01:24
47Veronica EwersusaTIB+ 0:01:32
48Chiara ConsonniitaVAL+ 0:00:00
49Ilaria SanguinetiitaVAL+ 0:00:00
50Jelena ErićsrbMOV+ 0:00:00
51Connie HayesgbrAWO+ 0:01:45
52Liane LippertdeuDSM+ 0:00:00
53April TaceygbrDRP+ 0:03:02
54Kirstie HaaftennldPHV+ 0:03:02
55Margaux VigiéfraVAL+ 0:03:02
56Anna ChristiangbrDRP+ 0:03:03
57Alice LethbridgegbrAWO+ 0:03:03
58Becky StorriegbrCAT+ 0:03:03
59Elena PirroneitaVAL+ 0:03:06
60Ingvild GåskjennnorHPU+ 0:00:00
61Femke GerritsenldPHV+ 0:03:11
62Audrey CordonfraTFS+ 0:03:17
63Trixi WorrackdeuTFS+ 0:03:17
64Mari MohrnorHPU+ 0:03:17
65Teniel CampbellttoBEX+ 0:03:17
66Alicia GonzálezespMOV+ 0:03:17
67Gloria RodríguezespMOV+ 0:03:17
68Pfeiffer GeorgigbrDSM+ 0:00:00
69Lorena WiebesnldDSM+ 0:03:47
70Megan JastrabusaDSM+ 0:05:34
71Marjolein GeloofnldDRP+ 0:05:38
72Jessica FinneygbrCAT+ 0:12:02
73Katie ScottgbrCAT+ 0:12:02
74Alice TowersgbrDRP+ 0:12:02
75Phoebe MartingbrAWO+ 0:12:02
76Hannah BayesgbrAWO+ 0:12:02
77Francesca MorgansgbrAWO+ 0:12:05
78Emma EdwardsusaCAT+ 0:12:05
79Caroline AnderssonsweHPU+ 0:12:05
80Olivia BentgbrAWO+ 0:12:05
81Jessica AllenausBEX+ 0:12:08
82Maëlle GrossetêtefraFDJ+ 0:12:08
83Evy KuijpersnldLIV+ 0:12:08
84Alison JacksoncanLIV+ 0:00:00
85Pernille FeldmannnorHPU+ 0:12:11
86Jeanne KorevaarnldLIV+ 0:00:00
DNFElisa Longo BorghiniitaTFS
DNFEmma BoogaardnldHPU
DNFTanja ErathdeuTIB
P.Jméno TýmČas/Body
1Marta BastianelliitaALE3:44:31
2Chloe HoskingausTFS+ 0:00:04
3Nina KesslernldTIB+ 0:00:04
4Clara CopponifraFDJ+ 0:00:06
5Sarah RoyausBEX+ 0:00:07
6Alison JacksoncanLIV+ 0:00:08
7Demi VolleringnldSDW+ 0:00:09
8Sheyla GutiérrezespMOV+ 0:00:10
9Elena CecchiniitaSDW+ 0:00:10
10Hannah BarnesgbrCSR+ 0:00:10
11Sofia BertizzoloitaLIV+ 0:00:10
12Josie NelsongbrHPU+ 0:00:10
13Amy PietersnldSDW+ 0:00:10
14Leah KirchmanncanDSM+ 0:00:10
15Juliette LabousfraDSM+ 0:00:10
16Christine MajerusluxSDW+ 0:00:10
17Chantal BlaaknldSDW+ 0:00:10
18Eugénie DuvalfraFDJ+ 0:00:10
19Elise ChabbeycheCSR+ 0:00:10
20Aude BiannicfraMOV+ 0:00:10
21Eugenia BujaksvnALE+ 0:00:10
22Soraya PaladinitaLIV+ 0:00:10
23Ella HarrisnzlCSR+ 0:00:10
24Joscelin LowdengbrDRP+ 0:00:10
25Pien LimpensnldPHV+ 0:00:10
26Natalie GrinczergbrCAT+ 0:00:10
27Evita MuzicfraFDJ+ 0:00:10
28Mischa BredewoldnldPHV+ 0:00:10
29Abi SmithgbrTIB+ 0:00:10
30Sophie WrightgbrALE+ 0:00:10
31Nicole FrainausTIB+ 0:00:10
32Anna ShackleygbrSDW+ 0:00:10
33Ane SantestebanespBEX+ 0:00:10
34Lauren StephensusaTIB+ 0:00:10
35Victorie GuilmanfraFDJ+ 0:00:10
36Jade WielfraFDJ+ 0:00:10
37Hayley SimmondsgbrCAT+ 0:00:10
38Lourdes OyarbideespMOV+ 0:00:10
39Elisa BalsamoitaVAL+ 0:00:10
40Alice BarnesgbrCSR+ 0:00:10
41Chiara ConsonniitaVAL+ 0:00:10
42Ilaria SanguinetiitaVAL+ 0:00:10
43Jelena ErićsrbMOV+ 0:00:10
44Liane LippertdeuDSM+ 0:00:10
45Ingvild GåskjennnorHPU+ 0:00:10
46Pfeiffer GeorgigbrDSM+ 0:00:10
47Jeanne KorevaarnldLIV+ 0:00:10
48Lucy KennedyausBEX+ 0:00:36
49Lizzie DeignangbrTFS+ 0:00:36
50Maaike BoogaardnldALE+ 0:00:45
51Amber HulstnldPHV+ 0:01:27
52Femke MarkusnldPHV+ 0:01:29
53Dani ChristmasgbrDRP+ 0:01:29
54Janneke EnsingnldBEX+ 0:01:34
55Veronica EwersusaTIB+ 0:01:42
56Connie HayesgbrAWO+ 0:01:55
57April TaceygbrDRP+ 0:03:12
58Kirstie HaaftennldPHV+ 0:03:12
59Margaux VigiéfraVAL+ 0:03:12
60Anna ChristiangbrDRP+ 0:03:13
61Alice LethbridgegbrAWO+ 0:03:13
62Becky StorriegbrCAT+ 0:03:13
63Elena PirroneitaVAL+ 0:03:16
64Femke GerritsenldPHV+ 0:03:21
65Audrey CordonfraTFS+ 0:03:27
66Trixi WorrackdeuTFS+ 0:03:27
67Mari MohrnorHPU+ 0:03:27
68Teniel CampbellttoBEX+ 0:03:27
69Alicia GonzálezespMOV+ 0:03:27
70Gloria RodríguezespMOV+ 0:03:27
71Lorena WiebesnldDSM+ 0:03:57
72Megan JastrabusaDSM+ 0:05:44
73Marjolein GeloofnldDRP+ 0:05:48
74Jessica FinneygbrCAT+ 0:12:12
75Katie ScottgbrCAT+ 0:12:12
76Alice TowersgbrDRP+ 0:12:12
77Phoebe MartingbrAWO+ 0:12:12
78Hannah BayesgbrAWO+ 0:12:12
79Francesca MorgansgbrAWO+ 0:12:15
80Emma EdwardsusaCAT+ 0:12:15
81Caroline AnderssonsweHPU+ 0:12:15
82Olivia BentgbrAWO+ 0:12:15
83Jessica AllenausBEX+ 0:12:18
84Maëlle GrossetêtefraFDJ+ 0:12:18
85Evy KuijpersnldLIV+ 0:12:18
86Pernille FeldmannnorHPU+ 0:12:21
P.Jméno TýmČas/Body
1Team SD WorxnldSDW11:14:03
2FDJ - Nouvelle Aquitaine - FuturoscopefraFDJ+ 0:00:00
3Canyon // Sram RacingdeuCSR+ 0:00:00
4Alé BTC LjubljanaitaALE+ 0:00:00
5Movistar Team WomenespMOV+ 0:00:00
6Team DSMdeuDSM+ 0:00:00
7Team Tibco - Silicon Valley BankusaTIB+ 0:00:00
8Liv RacingnldLIV+ 0:00:00
9Valcar - Travel & ServiceitaVAL+ 0:00:00
10Team BikeExchangeausBEX+ 0:00:26
11Parkhotel ValkenburgnldPHV+ 0:01:17
12Cams - TifosigbrCAT+ 0:03:03
13Team Coop - Hitec ProductsnorHPU+ 0:03:17
14Trek - SegafredousaTFS+ 0:03:43
15Drops - Le Col supported by TempurgbrDRP+ 0:04:21
16Awol O'SheagbrAWO+ 0:16:50

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.