Spraví si dnes klasikáři v Hoogerheide náladu?

nabor

Hned po konci závodů E3 Harelbeke a Gent-Wevelgem je tu další, neméně zajímavý závod. Jedná se o novější podnik Classic Ronde de Hoogerheide. V dalších řádcích si ho trochu přiblížíme.

Klasikářská sezóna je v plném proudu, a než nám začnou monumenty Kolem Flander, Paříž-Roubaix a Ardenský týden, máme tu dnes menší podnik Classic Ronde de Hoogerheide. Závod nemá zatím tak dlouhou tradici a netěší se tak velké popularitě jako jiné klasiky, přesto stojí za naší pozornost. Jedná se o jeden z mála semi-profesionálních závodů, kde se potkávají jak zvučná jména, začínající hvězdy profipelotonu, tak i cyklističtí nadšenci – amatéři.

Belgické Classic Ronde de Hoogerheide pořádá cyklokrosový oddíl Hoogerheide s podporou místních fanoušků. Trať je dlouhá 127 kilometrů a kromě účastí amatérů má ještě jedno velké specifikum, závod končí třemi okruhy na proslavené cyklokrosové trati v Hoogerheide.

Po minulém týdnu, který skončil náročným závodem Gent – Wevelgem, si budou chtít cyklisté odpočinout před monumentem Okolo Flander, a proto je pro ně Classic Ronde de Hoogerheide ideální podnik. Naopak pro místní amatéry jde o vrchol sezóny.

Mimo zájem médií, s uvolněnou atmosférou a sudem místního výtečného piva Setka jako cenou pro vítěze, se dnes vydá na trať několik desítek profesionálu a na šest stovek amatérů. Amatéři samozřejmě startují v několika vlnách podle výkonnosti.

V oficiální startovní listině najdeme několik stájí World Tour a v jejich středu především kované klasikáře, vždyť posledních 17 kilometrů se jede na proslavené cyklokrosové trati, ale nechybí ani zvučná jména z Čech. A některá vás dozajista překvapí.

Favority samozřejmě hledejme především mezi bývalými cyklokrosaři. Mathieu Van Der Poel tu před dvěma měsíci vyhrál světový pohár. Wout van Aert už Classic Ronde de Hoogerheide vyhrál 2x, jednou z toho dokonce jako nadějný šestnáctiletý amatér. A nezapomeňme na Zdeňka Štybara, který má letos famózní formu a navíc má trať doslova za domem, takže ji zná více než dobře. Ukázat se bude chtít třeba i další bývalý cyklokrosař Lars Boom z týmu Roompot-Charles.

Ale na startu budou také hvězdy jako Philippe Gilbert, Peter Sagan nebo Tiesj Benoot. Kompletní startovní listinu přikládáme v obrázku.

startovka Classic ronde de Hoogerheide
Startovní listina závodu Classic Ronde de Hoogerheide