Španělští bratři jdou do Astany

nabor

Kalendář se znovu posunul a v pelotonu máme další nové přesuny. Působiště mění bratři Izagirrové, tým Aqua Blue Sport končí, Movistar podepsal klíčové domestiky a přestupuje i Nikola Nosková.

Bratři Izagirrové jdou do Astany

Astana získala oba bratry Izagirry. Ti by měli doplnit Miguela Ángela Lópeze jako lídři na celková pořadí. Oba bratři, Gorka a Ion, podepsali smlouvu na dvě sezóny. V jejich stávajícím týmu Bahrain-Merida prodloužil Antonio Nibali. Šéf týmu Astana Alexandre Vinokurov se nechal slyšet, že by rád zpět přivedl i Mikela Landu, a to v příštím přestupovém období.

Ion Izagirre
Ion Izagirre

Movistar podepsal klíčové domestiky

Movistar prodloužil smlouvy třem matadorům a velmi důležitým domestikům. Těmi jsou Andrey Amador, Daniele Bennati a Imanol Erviti. Právě posledně jmenovaný byl spojován s odchodem do týmu Mitchelton-Scott. To se nakonec nenaplnilo a Erviti zůstane s Movistarem.

Andrey Amador (Movistar)
Andrey Amador

Aqua Blue Sport končí

Irský tým Aqua Blue Sport ukončil s okamžitou platností svoji činnost. Nejprve měla sestava skončit až na konci roku, ale nakonec došlo k odhlášení ze všech závodů, kam měl tým nastoupit. Na trh tak vstupují jezdci jako Adam Blythe, Shane Archbold, Stefan Denifl, Andrew Fenn, Lasse Norman Hansen nebo Larry Warbasse.

Stefan Denifl

Nikola Nosková přestupuje

Největší ženský talent české cyklistiky přestupuje z italského týmu Bepink do sestavy Cervélo-Bigla. Pro Nikolu je to první přestup v její krátké kariéře a mohl by znamenat zajímavý posun.

Další přestupy a spekulace

Spekulace jsou psány kurzívou.

Matthias Brändle (Trek-Segafredo) => Israel Cycling Academy

Jens Debusschere (Lotto Soudal) => Katusha-Alpecin

Niccolo Bonifazio (Bahrain-Merida) => Direct Energie

Ivan Sosa (Androni Giocattoli) => Trek-Segafredo

Dani Navarro (Cofidis) => Katusha-Alpecin

Nicolas Roche (BMC) => Sunweb

Joe Dombrowski (EF Education First) => Sunweb

Nicolas Roche
Nicolas Roche