Sólo pro uprchlíky? Cílem šesté etapy je Ares del Maestrat

nabor

Celkové pořadí bude podle předpokladů odpočívat, pro spurtery je zase závěrečná třetí kategorie příliš obtížná. A tak vítěz dnešní etapy asi vzejde z úniku. Nepřekvapí, vydá-li se do něj víc jezdců, než kolik jsme zatím v součtu viděli poodjet pelotonu.

Začne se kousek od včerejšího dojezdu v tisíci metrech. Z Mora de Rubielos se pojede do Rubielos de Mora, což jsou skutečně dvě odlišné obce. O malebnosti lesnatého horského kraje, jímž se ve stínu ikonického skalního trůnu Penyagolosy pojede dnes i zítra, svědčí fakt, že Mora de Rubielos je se svými 1500 občany hlavním městem comarcy („okresu“) Gúdar Javalambre. Jak už to při podobných příležitostech bývá, úvodní kilometry slibují řádné tempo a protože se brzy začne stoupat, peloton se může na nejnáročnějším výšlapu dne Puerto de Nogueruelas (9 km, 4,5 %) přechodně nadělit.

Ares del Maestrat - profil dojezdu 6. etapy Vuelty 2019Po separaci úniku by se dlouho, dlouho nemělo dít nic zvláštního. Jen slabší vrchaři mezi uprchlíky možná zkusí vydobýt výhodu před „trojkami“ posledních třiceti kilometrů. Culla měří 4,4 kilometrů, průměr je 5,8 %. Do cílové vsi Ares del Maestrat, jejíž okolí mají v oblibě paraglidisté, ovšem jeho krásy zachytili na skalních malbách již lidé pravěku, vede 7,9 kilometrů o průměru 5 %. Nejtěžší pasáže, pohybující se kolem 7 %, najdeme ve středu stoupání a v jeho závěru.

Optimální předpoklady vítěze: velká ztráta v celkovém pořadí, obstojné vrchařské dovednosti, solidní akcelerace. Splňují je například Alex Aranburu, Jesús Herrada (nikoli tedy bratr José, který válčil o výhru včera) či Tao Geoghegan Hart.

Pokud by menší deficit v celkové klasifikaci nebyl na závadu, nabízel by se Valverde, Higuita, Teuns nebo Formolo. Různými metodami by pak na vavřín mohl zkusit zaostřit král útoků Thomas De Gendt.

Šestá etapa Vuelty 2019 začíná ve 12:04, tak aby dojezd při průměru 36 km/h vycházel na obligátních 17:35 a přenosy mohly pokrýt zhruba dvě a půl hodiny závodění.

Tipovací soutěž