Bojovník a smolař 5. etapy: Madrazo vs. Herrada

nabor

Neuvěřitelný výkon předvedl dnes v cílovém stoupání Ángel Madrazo a kromě etapového triumfu mu patří i ocenění bojovníka etapy.

Bojovník etapy: Ángel Madrazo

Skvěle si dnes počínal tento Španěl. Společně s týmovým kolegou Jetsem Bolem a Josém Herradou z Cofidisu si naskočil do denního úniku, kterému dal peloton velký prostor. Pod cílové stoupání najela tato trojice sice s devítiminutovým náskokem, který se ale rychle začal tenčit.

Madrazo byl v úniku již v předešlých etapách, a tak začal poměrně brzy odpadat. Bol přestal Herradovi vpředu střídat a doufal, že se papírově lepšího vrchaře dokáže udržet.

Jenže Madrazo se nikdy nevzdal. Vždy si udržoval dvojici před sebou na dohled a necelý kilometr před cílem byl zpět. Španělský závodník si dokonce pošetřil tolik sil, že sám velice dynamicky nastoupil. Nikdo na něj nebyl schopen zareagovat, a tak si dojel pro výhru.

Smolař dne: José Herrada

Za smolaře jsme pak určili Josého Herradu. Ten byl na pokraji životní výhry. V cílovém stoupání se dokázal zbavit Madraza, ale za kolem měl stále Bola. Ten tam zůstal celé stoupání a v závěru se navíc vrátil Madrazo. Na Herradu nakonec zbylo až třetí místo za dvojicí týmu Burgos-BH.