nabor

Slovinci slaví. V poslední týdnu Vuelty uhájili své pozice. Až na klopýtnutí Tadeje Pogačara v 18. etapě, nepřipustili, kdo pochyby o tom kdo byli nejlepší jezdci Vuelta 2019. Francouz Geoffrey Bouchard si pohlídal vrchařskou soutěž. Na konci článku na vás čeká video: „Best of Vuelta 2019″.

17. etapa (Aranda de Duero › Guadalajara; 220 km; Philippe Gilbert)

Philippe GilbertNejdelší etapa Vuelty byla označována jako „Horské pré pro spurtery“ díky velmi zvlněnému profilu trati. O únik byl velký zájem a v něm byl i Nairo Quintana. Jumbo-Visma tedy muselo bedlivě hlídat časový rozestup, který skončil v cíli na pěti a půl minutách. Quintana se v celkovém pořadí dostal na 2. místo před kolegu Valverdeho.

Závěrečný spurt si pohlídal Deceuninck-Quick Step. Nejprve zaútočil Zdeněk Štybar už 1700 metrů do cíle, což později 500 metrů do cíle vyprovokovalo Sama Bennetta z Bory. To byla voda na mlýn Philippu Gilbertovi, protože Bennett na tak dlouhý spurt neměl síly. Philippe Gilbert jich měl dostatek a jednoznačně zvítězil.

Celý článek: Finiš 17. etapy pod taktovkou Deceuninck-QuickStepu

18. etapa (Colmenar Viejo › Becerril de la Sierra; 178 km; Sergio Higuita)

Sergio Higuita EF Education First 18. etapa Vuelta 2019
BECERRIL-DE-LA-SIERRA, SPAIN – SEPTEMBER 12: Arrival / Sergio Andres Higuita of Colombia and Team EF Education First / Celebration / during the 74th Tour of Spain 2019, Stage 18 a 178,2km stage from Comunidad de Madrid-Colmenar Viejo to Becerril de la Sierra 1095m / #LaVuelta19 / @lavuelta / on September 12, 2019 in Becerril de la Sierra, Spain. (Photo by Justin Setterfield/Getty Images)

Předposlední horská etapa Vuelty opět nepřinesla změnu celkového pořadí. Na čtyřech „jedničkách“ se jezdci celkového pořadí hlídali. Ztrácel pouze Quintana a Pogačar. Mladý Slovinec byl v cíli nakonec o 32 vteřin vysvlečen z bílého dresu Miguelem Ángelem Lópezem z Astany, který určoval tempo skupiny největších favoritů Vuelty.

Vítězem etapy byl Sergio Higuita. Kolumbijec nastoupil už 50 kilometrů před cílem a únik dotáhl až do cíle o 15 vteřin. Bylo to jeho první profesionální vítězství.

Celý článek: Mladý Kolumbijec Higuita vyhrává 18. etapu Vuelty z dlouhého úniku

19. etapa (Ávila › Toledo; 165 km, Rémi Cavagna)

Rémi Cavagna Vuelta 2019 etapa 19Tranzitní etapa klesajícím profilem. Klidnou etapu rozvířil pád pelotonu 67 kilometrů před cílem. Vášně budil i po etapě, protože jezdci Movistaru nebrali ohled na nepsané pravidlo, že se při pádu čeká na vedoucího závodníka, a Rogličovi z Jumbo-Visma nasadili vysoké tempo. Trvalo 15 kilometrů než Movistar zvolnil a skupina s lídrem a taky s Lopézem se vrátila do pelotonu.

Naopak hrdinou etapy byl Rémi Cavagna z Deucenick-Quick Step, který nastoupil 25 kilometrů před cílem. Poslední stovky metrů etapy byly do velmi prudkého stoupání a i s tím si Cavagna poradil. Zdeněk Štybar sledoval vítězství svého stájového kolegy ze 3. místa.

Celý článek: 25kilometrový únik přetavil Rémi Cavagna ve vítězství. Štybar třetí!

20. etapa (Arenas de San Pedro › Plataforma de Gredos; 190 km; Tadej Pogačar)

Tadej Pogačar - vítěz 20. etapy Vuelty 2019Poslední horská etapa a poslední možnost změnit celkové pořadí. Astana si hlídala uprchlíky, ale neuhlídala toho nejzásadnějšího – Tadeje Pogačara. Nejdříve předvedl ataky Miguel Ángel López, aby potom později překvapivě překvapil, 39 kilometrů před cílem, právě jezdce Astany – Tadej Pogačar. Astana a zbytek skupiny se jen ohlíželi a na nástup nereagovali.

Lópezovi úplně došlo a Pogačar si jel pro třetí etapové vítězství na letošní Vueltě a pro bílý trikot nejlepšího mladého jezdce. Valverde byl druhý a Roglič dojel pouze se ztrátou 9 vteřin.

Boj o puntíkovaný dres se ve 20. etapě Vuelty nekonal. Jeho rival Madrazo nebyl součástí úniku. Bouchardovi z AG2R tak stačilo v dnešní etapě pouze dojet, aby si zajistil puntíkovaný dres.

Celý článek: Třikrát hurá Slovincům! Pogačar má etapový hattrick, Roglič červenou

21. etapa (Fuenlabrada › Madrid; 107 km; Fabio Jakobsen)

Dojezd 21. etapy Vuelty 2019 - Fabio Jakobsen vs Sam BennettCesta do Madridu byla oslavou nejlepších jezdců letošní Vuelty. Poslední neznámou byl už jen vítěz 21. etapy. V závěru se vytvořilo několik týmových vlaků. Na posledním kilometru táhl svůj vláček Zdeněk Štybar pro Jakobsena. Poté se Jakobsen chytře držel v závětří Sama Bennetta z Bory a v posledních metrech nastoupil. Nástup znamenal další vítězství pro Deceuninck-Quick Step.

Celý článek: Závěrečná výhra patří Jakobsenovi. Ve spurtu udolal Bennetta

Bojovníkem Vuelty byl zvolen Miguel Ángel López z Astany a my zvolili ještě smolaře Vuelty – Rigoberta Urána

Vuelta a España 2019 – stupně vítězů:

Vuelta Espana 2019
Vuelta Espana 2019 – 74th Edition – 21th stage Fuenlabrada – Madrid 106,6 km – 15/10/2019 – Alejandro Valverde (ESP – Movistar Team) – Primoz Roglic (SLO – Team Jumbo – Visma) – Tadej Pogacar (SLO – UAE – Team Emirates) – Geoffrey Bouchard (FRA – AG2R La Mondiale) – photo Luis Angel Gomez/BettiniPhoto©2019

1. místo: Primož Roglič (Jumbo-Visma)

2. místo: Alejandro Valverde (Movistar)  – 2:33

3. místo: Tadej Pogačar (UAE Team Emirates)  – 2:55

Nejlepší vrchař: Geoffrey Bouchard (AG2R)

Nejlepší mladý jezdec: Tadej Pogačar

Vítěz bodovací soutěže: Primož Roglič

Nejlepší tým: Movistar

Největší bojovník: Miguel Ángel López

Zdeněk Štybar skončil na 55. místě se ztrátou 2:39:31. Byl ale velkým pomocníkem svého týmu. Nejlepší výsledek zaznamenal v 19. etapě, kde skončil třetí.

BEST OF VUELTA 2019

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.