Skvělý Gallopin vítězem 6. etapy Paříž – Nice

nabor

Tony Gallopin (Lotto Soudal) vyhrál sólovým únikem v 6. etapě Paříž – Nice 2015.  Dostal se i do čela celkového pořadí. Jezdec týmu Lotto Soudal se asi 30 kilometrů před cílem odtrhl ze skupiny Michala Kwiatkowskiho (Etixx-QuickStep) a už ho nikdo nechytil. Simon Spilak (Katusha) dokončil etapu na druhém místě, třetí dojel Rui Costa (Lampre-Merida).

Nový lídr Paříž - Nice Tony Gallopin
Tony Gallopin ve žlutém trikotu pro lídra závodu

Gallopin nyní vede pořadí o 36 sekund před Richie Portem (Team Sky). Kwiatkowski je třetí o další sekundu za Portem.

Jak se to událo

Gallopin byl ve skupině s Kwiatkowskim, Portem, Thomasem, Costou a dalšími jezdci z čela celkového pořadí. Gallopin dokázal šikovně využít taktizování stáje Sky a Kwiatkowského. Asi 30 kilometrů před cílem se oddělil a odjel všem.

Ale to co se dělo za ním, jen tak někdo nezapomene.

Za Gallopinem se vydala stíhací skupina. První odjel Porte, toho následoval Simon Spilak, Geraint Thomas (Sky), Jakob Fuglsang (Astana) a dvojice týmu Lampre-Merida Raffael Valls a Rui Costa. Kwiatkowski neměl sílu reagovat a zůstal vzadu společně s Timem Wellensem (Lotto Soudal), Sylvainem Chavanelem (IAM), Nicolasem Edetem (Cofidis), Michaelem Valgrenem (Tinkoff-Saxo) a Arthurem Vichotem (FDJ).

Richie Porte a Geraint Thomas v cíli Paříž - NiceJenže etapa byla mokrá a promáčená. Během technických sjezdů není těžké udělat chybu a spadnout, navíc na mokru. To se „povedlo“ jezdcům týmu Sky. Nejdříve se k zemi poroučel Richie Porte, chvíli po něm i Geraint Thomas. Cesta do čela pořadí tak byla pro Gallopina otevřená.

Tony Gallopin si pak už jen pohlídal náskok a v Nice se mohl radovat z vítězství. 32 vteřin za ním dojela skupina Ruie Costy a lídr závodu Kwiatkowski, společně s dalšími jezdci dojel do cíle minutu po vítězi.

Zítra nás čeká poslední etapa. Časovka na Col d´Eze, kde budou chtít Porte, Thomas i Kwiatkowski získat vítězství pro sebe, ale Gallopin se určitě nevzdá bez boje.