Sagan poprvé v sezóně vítězný

nabor

„Nemožné“ skutkem. Peter Sagan v této sezóně vyhraje minimálně jednu etapu. První zářez si připsal v dnešní etapě Tirreno – Adriatico, když těžil z týmové práce.

Teplomilní jezdci na Tirreno – Adriatico i dnes trpěli. Hustý déšť provázel celou etapu a to vedlo mimo jiné k řadě odstoupení.

Trojicí odvážných uprchlíků byli dnes Vanotti, Devolder a Arashiro. Peloton jim dal vcelku dost volnosti, vzhledem k profilu a délce etapy.

Až nečekaně podstatné chvíle přišly na Montelaparo. Stoupání 70 kilometrů před cílem vidělo velkou snahu Tinkoffu o zredukování pelotonu a mezi odpáranými se ocitl Mark Cavendish. To také vedlo k tomu, že již padesát kilometrů do cíle byl únik dostižen.

Po lehkém zvolnění tempa se poté pětatřicet kilometrů před páskou vydal vpřed znovu Vanotti. Ten vedl při nájezdu na poslední okruhy. Později se za ním vydal také Vuillermoz. Unavený Vanotti s ním nějakou dobu jel na čele, ale nakonec mu nestačil.

Sám Vuillermoz dlouho živil naděje na úspěch, na posledních kilometrech byl ale dojet a do posledního kilometru vedl pelotoný tým MTN-Qhubeka. Finální souboj proti Ciolkovi svedl Peter Sagan a nakonec to byl Slovák, který poměrně pohodlně převládl. 16. března si tak připisuje první etapovou výhru v sezóně.

 P. Jméno Tým  Čas
1 Peter Sagan  Tinkoff  5:04:13
 2 Gerald Ciolek  MTN
 3 Jens Debusschere  Lotto
 4 Magnus Cort Nielsen  Orica
 5 Maximiliano Richeze  Lampre
 6 Edvald Boasson-Hagen  MTN
 7 Nikias Arndt  Giant
 8 Sam Bennett  Bora
 9 Ramunas Navardauskas  Garmin
 10 Alexej Lutsenko  Astana

 

P. Jméno Tým Čas
1 Nairo Quintana  Movistar  24:58:58
2 Bauke Mollema  Trek  39
3 Rigoberto Urán  Etixx  48
4 Thibaut Pinot  FDJ  57
5 Alberto Contador  Tinkoff  1:03
6 Adam Yates  Orica  1:0
7 Domenico Pozzovvivo  AG2R  1:06
8 Joaquim Rodríguez  Katusha  1:07
 9 Steven Cummings  MTN  1:12
 10 Wout Poels  Sky  1:13