Cancellara první v časovce, Quintana celkově

Fabian Cancellara porazil v závěrečné krátké časovce Tirreno – Adriatico Adriana Maloriho a získal etapové vítězství. Celkový prim uhájil Nairo Quintana, o 18 sekund před Mollemou.

Rovná a nepříliš technická zkouška o délce 10 kilometrů měla svědčit časovkářským specialistům. V poli oslabeném řadou odstoupení byl hlavním favoritem Ital Malori, ale konkurovat mu mohla další známá jména jako Bodnar, Cancellara, Cummings či Navardauskas.

Jako první ze jmenovaných se na trať vydal Bodnar a polský přeborník v držení tempa skutečně zajel nejrychlejší čas. Zanedlouho jej však vystřídal Adriano Malori, který jej překonal o 12 sekund.

Jen o vteřinu za Bodnarem zaostal další z adeptů na etapu Ramunas Navardauskas, tou dobou ovšem již byl na trati Fabian Cancellara. A jeho čas stačil na Litevce, Poláka i Itala.

Půl hodiny po Cancellarovi se na trať vydal asi nejvážnější zbývající rival. Jonathan Castroviejo, elitní časovkář Movistaru, se ale o tři sekundy minul i s pódiem.

Velmi solidně se předvedli Leopold König a Roman Kreuziger. Oba se vešli do padesátky 22., respektive 44. místem.

První pozice se však již neměnila. A když Quintana zajel závěrečné kilometry se ztrátou jen 21 sekund na Mollemu, bylo jasno i o celkovém vítězi. Ke změnám došlo až dále v top ten, posunul se Cummings a mezi elitu pronikl i Roman Kreuziger.