nabor

Poslední těžké stoupání Monterovere pěkně zamíchalo kartami a z vítězství se nakonec radoval Santiago Buitrago z Bahrain-Victorious. Jan Hirt skončil opět na „bedně“ a posouvá se v celkovém pořadí.

Dnešní etapa z Ponte di Legno stoupala hned od startu. Poté následoval dlouhý sjezd a nájezd na 3 vrchařské prémie. Cíl byl v Lavarone po 168 kilometrech.

Do úniku se dostalo 23 jezdců: Felix Gall, Nicolas Prodhomme (AG2R Citroën), Mathieu Van der Poel (Alpecin-Fenix), Santiago Buitrago (Bahrain-Victorious), Filippo Zana, Luca Covili (Bardiani-CSF-Faizanè), Guillaume Martin (Cofidis), Simone Ravanelli (Drone Hopper-Androni Giocattoli), Hugh Carthy, Diego Andrés Camargo (EF Education-EasyPost), Lorenzo Fortunato (Eolo-Kometa), Attila Valter (Groupama-FDJ), Jan Hirt, Rein Taaramäe (Intermarché-Wanty-Gobert), Koen Bouwman, Gijs Leemreize, Sam Oomen (Jumbo-Visma), Antonio Pedrero (Movistar), Mauri Vansevenant (Quick-Step Alpha Vinyl), Damien Howson (BikeExchange-Jayco), Thymen Arensman (Team DSM), Giulio Ciccone (Trek-Segafredo) a Alessandro Covi (UAE Team Emirates).

Únik se postupně třídil. Na vrchol stoupání Vetriolo dojela už jen devítka jezdců včetně Jana Hirta a Bouwmana, který posbíral dvě první místa na vrchařských prémiích.

Po skvělém sjezdu se do čela dostala dvojice Mathieu Van der Poel a Gijs Leemreize, které stíhal Jan Hirt, Hugh Carthy a Santiago Buitrago. Na vrcholu 8 kilometrového stoupání Monterovere se sklonem skoro 10 % bylo všechno jinak. Vedoucí Poel odpadl a ze stíhací skupiny, těsně pod vrcholem, zlomil Leemreizeho Santiago Buitrago. Následující klesající profil si už pohlídal a zvítězil v 17. etapě Giro d’Italia 2022. S 35 vteřinovou ztrátou dojel Gijs Leemreize a za ním dojel opět skvělý Jan Hirt.

Jai Hindley (Bora-Hansgrohe) dojel s Richardem Carapazem (Ineos). Zde se nic na celkovém pořadí neměnilo. Změnilo se pořadí Mikela Landy (Bahrain-Victorious), který přeskočil João Almeidu (UAE) a české fanoušky jistě potěší posun Jana Hirta na 7. místo.

17. etapa odstartuje 1.1.1970 z . dlouhá km startuje v 10:30. Předpokládaný dojezd je v 17:25.

Ilustrační foto: Live race Giro d’Italia

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.