Sagan zaútočí na žlutý dres v La Roche-sur-Yon

nabor

Také druhá etapa Tour de France 2018 se odehraje na západě Francie a nabídne pouhou jednu symbolickou vrchařskou prémii. Její dojezd hostí La Roche-sur-Yon, jež je administrativním srdcem departmentu Vendée.

Tentokrát půjde o etapu čistě vnitrozemskou. Vítr trochu zesílí, v závěrečných desítkách kilometrů nicméně povane vesměs proti balíku a spíše než útoky zaviní lehké zbrzdění celkového tempa. Dávku zábavy nabídne 154,5 km před koncem alespoň prémie čtvrté kategorie (vydá se Ledanois zdvojnásobit své konto?) a sprint 50,5 km od cíle. 17 km před dojezdem se bude bočit na levou ruku, načež přijde boj o bonusové sekundy. Poslední kilometry budou techničtější než včera, přesto cílová rovinka měří obstojných 900 metrů.

La Roche-sur-Yon - mapa závěrečných kilometrů 2. etapy Tour de France 2018La Roche-sur-Yon je městem s padesáti tisíci obyvatel. Status prefektury Vendée získalo v napoleonských dobách, kdy dokonce neslo název Napoléon-sur-Yon. Nezůstává však pohřbeno ve vzpomínkách. Na náměstí pojmenovaném po slavném vojevůdci a státníkovi, jehož život skončil roku 1821 ve vyhnanství na Svaté Heleně, dnes najdete místní specialitu, skulptury zvířat na dálkové ovládání. Peloton na dohled od nich profrčí čtyři kilometry před cílem. Zmiňme ještě slavnou rodačku Félicii Ballanger – pětinásobnou světovou a trojnásobnou olympijskou drahařskou šampiónku v časovce, respektive sprintu.

2. etapa profil Tour de France 2018Včerejší zmatený spurt posadil do role hlavního favorita muže ve žlutém, Fernanda Gaviriu. Čtyři sekundy ztrácí Peter Sagan, šest sekund Marcel Kittel. Bez nadějí na zisk vedení v závodě však nejsou v případě výhry ani Groenewegen, Cavendish, Greipel či Kristoff.

Naopak na chvostu celkové klasifikace se nedobrovolně ocitl Arnaud Démare. Jedinými domácími sprintery s alespoň jakous šancí na maillot jaune jsou tak včera pátý Christophe Laporte a třináctý Thomas Boudat.

Druhá etapa Tour de France 2018 začíná ve 13:10 (nultý kilometr ve 13:20). Vrchařská prémie přijde na řadu kolem druhé, sprint o body po čtvrt na pět, sprint o bonusové sekundy o necelou hodinu později. Střední odhad dojezdu v 17:35.

Tipněte si vítěze etapy v soutěži na našem Facebooku nebo pošlete SMS ve tvaru

  • WT mezera 2 mezera TŘI JMÉNA NEBO ČÍSLA JEZDCŮ mezera VAŠE JMÉNO
  • Startovní listina Tour de France
  • Vše pošlete na číslo +420 733 676 633 . Cena dle tarifu operátora.