Bojovník vs. smolaři 1. etapy: Craddock vs. Froome a spol.

nabor

První etapa Tour de France je za námi a nás teď čeká oblíbená analýza bojovníků a smolařů. Bojovníkem jsme navzdory rozhodnuti organizátorů zvolili Lawsona Craddocka. Smolaři se stali Chris Froome, Nairo Quintana, Richie Porte a Adam Yates.

Lawson Craddock (EF Education First – Drapac p/b Cannondale)

Rodák z Texasu a blízký přítel Lance Armstronga jede letos svou druhou Tour de France, která pro něj ale zatím nevypadá příliš dobře. Ještě před ostrým startem v neutrální zóně totiž Craddock spadl a poranil si rameno. Z kontaktu s vozovkou si odnesl také pár odřenin a zakrvácený obličej. Američan pak celý den zápasil s tempem i vlastním tělem. Většinu etapy strávil na chvostu pelotonu a nakonec balíku nestačil. Do cíle dojel jako úplně poslední, ale přesto to nevzdal a etapu dokončil. Ironií je, že má startovní číslo 13. Za nás si zaslouží palec nahoru zcela určitě!

Froome, Quintana, Porte, Yates

Velmi smolný den potkal hned čtyři hlavní favority na celkové pořadí. Kdybyste se někoho před startem zeptali na jeho tip na první 4 jezdce, dost možná by vyřkl právě tato jména. Přesto všichni téměř nezávisle na sobě ztratili více než 50 vteřin hned první den. Do hromadného pádu v balíku se přimotali Adam Yates a Richie Porte. Chris Froome se sám vytlačil mimo vozovku a Naira Quintanu zase postihl defekt. První tři dorazili do cíle se ztrátou 51 vteřin. Kolumbijec ztratil ještě o 24 vteřin více. Pro všechny to byla velká smůla, která jim o něco ztížila cestu za vítězstvím.