Sagan vyhrál Gent-Wevelgem

nabor

Peter Sagan vyhrál závod Gent-Wevelgem a získává tak své první vítězství v sezóně.

Již před závodem odstoupili velcí favorité jako Ian Stannard (Sky) nebo Alexander Kristoff (Katusha).

Do úniku se vydali Pavel Brutt (Tinkoff), Lieuwe Westra (Astana), Jonas Rickaert (Topsport Vlaanderen-Baloise), Josef Černý (CCC) a Simon Pellaud (IAM).

Sto šedesát kilometrů před cílem se peloton začal dělit. Vpředu chyběli Fernando Gaviria, Zdenek Štybar (Etixx-QuickStep), André Greipel (Lotto-Soudal), Nacer Bouhanni (Cofidis), Lars Boom (Astana) nebo Sep Vanmarcke (LottoNL-Jumbo). Na Nacera Bouhanniho to bylo moc a ze závodu odstoupil.

Před stoupáním Côte de la Blanchisserie přepadl přes řídítka Jens Debusschere (Lotto-Soudal) a závod rovněž nedokončil.

Poté již přišla řada na jedno z klíčových stoupání Kemmelberg. Ještě před ním zaútočil Viacheslav Kuznetsov z Katushi. Spolupráce za ním kolísala a Kuznetsov si vypracoval takřka minutový náskok. Na Kemmelbergu zaútočil Fabian Cancellara, Sep Vanmarcke a Sagan. Dojeli Kuznetsova a začali zvyšovat svůj náskok.

O tempo skupiny se nejvíce staral Fabian Cancellara a měl velkou zásluhu na tom, že daleko před cílem bylo jasné, že někdo z této skupiny si dojede pro vítězství. Vzadu se snažil ztrátu stáhnout Etixx, ale marně.

Pak již přišel spurt. Jezdci několik sekund prakticky nešlapali a ohlíželi se po sobě. Cancellara na svou aktivitu zřejmě doplatil, protože již neměl sílu na to konkurovat ostatním ve spurtu o vítězství. Začal spurtovat Kuznetsov. Za sebou si vyvezl Petera Sagana, který se za ním chvíli vezl a poté již začal spurtovat i on. Předjel Kuznetsova a dojel si pro vítězství. Druhý nakonec skončil Sep Vanmarcke.

Pořadí

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Peter Sagan (Slo) Tinkoff Team 5:55:12
2 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo
3 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
4 Fabian Cancellara (Švý) Trek-Segafredo
5 Arnaud Demare (Fra) FDJ 0:00:11
6 Fernando Gaviria Rendon (Kol) Etixx – Quick-Step
7 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
8 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
9 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
10 Michael Morkov (Dán) Team Katusha