Ve sprinterském dojezdu zvítězil Greipel

nabor

Většina jezdců by se dnes asi raději zotavovala ze zranění po včerejší náročné etapě, ale i tak je tu dnes další etapa na kterou se vydali skoro všichni. Jednou ze ztrát v týmu Sky je však loňský vítěz Chris Froome. Ten kvůli zranění do závodu nenastoupil. Jeho rivalům to bylo také líto, neboť by si přáli porazit Frooma v závodě namísto odstoupením.

Celá 6. etapa, která vede z Arrasu do Reimsu (194 km), je po celé délce převážně rovinatá. Podrobnější popis této etapy si můžete prohlédnout zde.

Rychlý únik

Již od startu na dráze jemně mrholilo. Předpověď počasí ale hlásila, že to po chvíli přejde. Po začátku etapy se 4 jezdci Tom LeezerLuis MateJerome Pineau a Arnaud Gerard dostali rychle do čela a povedlo se jim uniknout pelotonu. V čele pelotonu se velmi pečlivě drželi jezdci z týmu Giant-Shimano. Ztráta pelotonu od unikajících jezdců se usadila na 3 minutách. Ovšem jezdci nezaháleli a začali pořádně šlapat.

Dárek sprinterům

Všem sprinterským závodníkům dnes tato etapa rozhodně padla vhod. Nejspíš proto také poslaly týmy své dobré sprintery na pozice vpředu, aby poté mohli předvést pořádný dojezd. Trať jim také přála, neboť i přes to, že vede přes největrnější části Francie tak foukal jenom lehký boční vítr.

I přes předpovědi a rozhodně i modlitby jezdců se chvílemi objevoval lehký déšť. I když byl vcelku slabý, tak ho jezdci po včerejší zkušenosti rozhodně neviděli rádi.

Prémie

Možnosti ukrást pro sebe první horskou prémii se zhostil Luis Mate. Chvíly na to jsme mohli vidět dva pády. V jednom se ocitl např. Arnaud DémareDaniel Navarro a Xavier Zandio. Rychlostní prémie se ujal pomocí úniku Tom Leezer. V pelotonu se mezitím snažil tým Canondale ukrást zbylé body. Aby se mu to povedlo, tak vyslal dopředu svou skupinku jezdců.

Opět odstupy

Po předešlých pádech se bohužel otřesení jezdci Xavier Zandio a Jegor Silin museli vzdát nadějí na tuto etapu a museli z ní odstoupit.

Dojezd

Okolo 20 km před cílem se nám konečně začali ukazovat sprinteři. Do čela se dostal tým OPRQ, kterému se povedlo prorazit skrz peloton. Chvíli potom se nám ukázala opravdová poziční bitva. Poslední ze dvou unikajících jezdců Mate a Pineau se nemohli dohodnout, kdo pojede první. Soupeřili mezi sebou a nakonec vyjel Mate. Když se objevilo posledních 10 km, tak to stálo opravdu za to. Všichni jezdci do toho začali dávat vše co se v nich našlo. Uprchlíci již byli dojeti. Náhle se nám tu objevilo překvapení, když se pokusil Michal Kwiatkowski o atak. Avšak jeho snaha byla marná. Do cíle dorazil jako nejrychlejší jezdec v hromadném dojezdu André Greipel.

Pořadí 6. etapy

P. Jezdec Tým WT Čas
1  GREIPEL André Lotto Belisol 4:11:39
2  KRISTOFF Alexander Team Katusha ,,
3  DUMOULIN Samuel AG2R La Mondiale ,,
4  RENSHAW Mark Omega Pharma – Quick-Step ,,
5  SAGAN Peter Cannondale ,,
6  FEILLU Romain Bretagne – Séché Environnement ,,
7  VEELERS Tom Team Giant-Shimano ,,
8  COQUARD Bryan Team Europcar ,,
9  VANMARCKE Sep Belkin-Pro Cycling Team ,,
10  CHAVANEL Sylvain IAM Cycling ,,
29  KÖNIG Leopold Team NetApp – Endura ,,
150  BÁRTA Jan Team NetApp – Endura 4:51

Celkové pořadí po 6. etapě

P. Jezdec Tým Čas
1  NIBALI Vincenzo Astana Pro Team 24:38:25
2  FUGLSANG Jakob Astana Pro Team 0:02
3  SAGAN Peter Cannondale 0:44
4  KWIATKOWSKI Michal Omega Pharma – Quick-Step 0:50
5  CANCELLARA Fabian Trek Factory Racing 1:17
6  VAN DEN BROECK Jurgen Lotto Belisol 1:45
7  GALLOPIN Tony Lotto Belisol ,,
8  PORTE Richie Team Sky 1:54
9  TALANSKY Andrew Garmin Sharp 2:05
10  VALVERDE Alejandro Movistar Team 2:11
31  KÖNIG Leopold Team NetApp – Endura 4:45
134  BÁRTA Jan Team NetApp – Endura 34:06