Bojovník a smolaři: 6. etapa Luis Angel Mate vs. Marcel Kittel

nabor

Tour de France má za sebou 6.etapu a  daň si vybírá déšť či vítr na severu Francie. Týmy počítají čím dál tím větší ztráty.

Bojovník dne: Luis Angel Mate (Cofidis, Solutions Crédits)

Luis Angel Mate se s tím zatím na letošní Tour vůbec nepáře. V úniku totiž nebyl poprvé. Ve čtvrté etapě byl společníkem Thomase Voecklera a nebýt několika technických problémů, kdo ví, co by nám v úterý ukázal. Třicetiletý Španěl jede svoji třetí Tour a dnešní cena je pro něj za tím největším úspěchem. Nedlouho po startu se stal součástí čtyřčlenné skupinky, která se vydala do úniku. Přítomnost Mateho by se dala chápat jako obrana puntíkatého trikotu parťáka Lemoineho. Svůj úkol splnil na jedničku, když ovládl obě dvě vrchařské prémie. Později se odtrhl od zbytku uprchlíků a jeho jízda byla zastavena až 12 kilometrů před cílem.

Smolař dne: Marcel Kittel (Team Giant-Shimano)

Znovu jsme na konci rovinaté etapy viděli německého vítěze, avšak Marcela Kittela nahradila godzilla se jménem André Greipel. Kittela potkaly krátce před cílem technické potíže, které mu znemožnily boj o již čtvrtou výhru na letošní Tour de France. Den před tím ho na kostkách potkalo několik pádů a ani dnes zkrátka nebyl jeho den..

Noční můra pokračuje pro tým Sky, jelikož po odstoupení Chrise Frooma ve včerejší etapě se dneska poroučel také Xabier Zandio.

Komplikace v boji o žlutý dres po dnešku počítá i Alberto Contador. Ten přišel o jednoho z hlavních domestiků do hor, krajana Jesúse Hernándeze.

Tvrdost asfaltu poznal i Peter Sagan. Slovenský rambo však vyvázl bez vážnějšího zranění. Podobné štěstí nepotkalo Egora Silina z Kaťuše, který stejně jako Zandio a Hernández končí.