Rohan Dennis vyhrál závěrečnou časovku. Nairo Quintana se o modrý dres připravit nenechal

nabor

Rohan Dennis (BMC) přidal výhru v závěrečné etapě závodu Tirreno – Adriatico. Druhý skončil Jos van Emden (LottoNL-Jumbo) a třetí Michael Hepburn (ORICA-Scott). Nairo Quintana (Movistar) udržel modrý dres pro lídra závodu a podruhé v kariéře závod vyhrál (poprvé v roce 2015).

První kvalitní čas zajel Alex Dowsett (Movistar). Ten měl hodnotu 11:35 minut. Za chvíli ho o pár setinek pokořil Ryan Mullen (Cannondale-Drapac).

Následně cílem prolétl polský mistr v jízdě proti chronometru Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe) v čase 11:33 a usadil se v čele.

Krátce po Bodnarovi do cíle dojel Jos van Emden v čase 11:21 a Stephen Cummings (Dimension Data), který časovku zvládl za 11:26 minut.

Asi o půl hodiny později ohrozil Emdenův čas Michael Hepburn, ale nakonec neuspěl o pár desetinek.

O dalších 30 minut později se mezi nejlepší vklínil Edvald Boasson Hagen (Dimension Data) s časem 11:33.

Poté už do cíle postupně přijížděli největší favorité. Bauke Mollema (Trek-Segafredo) zastavil časomíru na čase 12:00. Jonathan Castroviejo (Movisar) byl o 15 vteřin rychlejší. Geraint Thomas (Sky) zajel čas 11:34. Největší favorit Tom Dumoulin (Sunweb) nezajel ideálně a s časem 11:41 nenaplnil svá očekávání. Primož Roglič (LottoNL-Jumbo) zajel čas 11:29 a usadil se na 4. místě.

Jenže o dvě minuty později přijel Rohan Dennis v čase 11:18 a ujal se vedení. Za ním přijel mistr Francie Thianut Pinot (FDJ), ale hodnota času 11:45 nebyla příliš dobrá. Navíc, když hned po něm přijel do cíle muž v modrém Nairo Quintana, bylo jasné, že si celkovou stříbrnou příčku neudrží.

Drobný problém musel v časovce řešit Peter Sagan. Nic se mu nestalo a v pořádku dojel do cíle.

[cyklostat id=“Tirreno-Adriatico“ etapa=“7″ rok=“2017″ nadpis=“Tirreno – Adriatico 2017, pořadí 7. etapy“]