Roger Kluge překvapil sprintery a vyhrál 17. etapu Gira

nabor

Německý veterán Roger Kluge (IAM) využil naprostého chaosu na posledním kilometru 17. etapy, nastoupil z pelotonu přesně ve chvíli, kdy po sobě všichni koukali, dojel a předjel Pozzata (Wilier Triestina-Southeast) a svůj náskok poté pohodlně udržel až do cíle a ještě měl čas na pořádnou oslavu. Výrazně si tak řekl o smlouvu na příští rok. Druhý dojel jako vždycky, Giacomo Nizzolo (Trek) a prodloužil tak svou sérii druhých míst na Giru.

Únik dne tentokrát nebyl problém. Od pelotonu se rychle oddělilo trio jezdců Daniel Oss (BMC), Eugert Zhupa (Wilier Triestina-Southeast) a Pavel Brutt (Tinkoff). Nikdo v pelotonu s tím neměl problém a trojice si rychle vybudovala kvalitní náskok. Na čele pelotonu se poté usadily týmy Lampre-Merida a Trek-Segafredo se svými sprintery Modolem, respektive Nizzolem a po zbytek etapy kontrolovaly dění na špici.

První prémii vyhrál Oss, druhý dosprintoval Zhupa, třetí pak dojel naprosto bez zaujetí Brutt. Závodilo se ale i za nimi. Spurt pelotonu vyhrál Nizzolo, druhý dojel Trentin. Na druhé prémii soutěžili Oss a Zhupa. Oss opět vyhrál, Pavel Brutt byl opět ledově klidný a ani se nezvedl ze sedla. Spurt pelotonu vyhrál znovu Nizzolo.

Krátce po prémii nastoupila další trojice jezdců ve složení Lars Bak (Lotto Soudal), Ignatas Konovalovas (FDJ) a Maxim Belkov (Katusha) a brzy dojela trio před sebou. Skupina poté skvěle spolupracovala a pelotonu se ji podařilo dojet až 2 kilometry před koncem. Chvíli se ještě zkoušel udržet vepředu Bak, ale ani jemu se nedařilo a po chvíli to vzdal. Využil toho zkušený domácí matador Pippo Pozzato (Willier Triestina-Southeast) a vypadalo to velmi nadějně. Sprinterské vláčky se rozpadly a v důsledku toho, Pozzata nikdo nestahoval.

Domácí borec ale zaútočil příliš brzy a začaly mu docházet síly. Na to zareagoval Roger Kluge a vydal se ho stíhat. Brzy ho dojel a 300 metrů před cílem již pokračoval sám a měl ještě spoustu času na oslavu. Druhý dojel již zmíněný Nizzolo, třetí pak Nikias Arndt (Giant-Alpecin). Pozzato naprosto vytuhl a nakonec se nevešel ani do top 10. Přesto to byl odvážný pokus zasluhující náš obdiv.

Pořadí 17. etapy

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Roger Kluge (Něm) IAM Cycling 4:32:29
2 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
3 Nikias Arndt (Něm) Team Giant-Alpecin
4 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
5 Matteo Trentin (Ita) Etixx-QuickStep
6 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
7 Pim Ligthart (Niz) Lotto Soudal
8 Ramunas Navardauskas (Lit) Cannodale Pro Cycling
9 Manuel Belletti (Ita) Willier Trestina – Southeast
10 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF

 

Průběžné pořadí po 17. etapě

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Steven Kruijswijk (Niz) Team LottoNl-Jumbo
2 Esteban Chaves (Kol) Orica-GreenEdge
3 Alejandro Valverde (Špa) Movistar Team
4 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
5 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
6 Rafal Majka (Pol) Tinkoff Team
7 Bob Jungels (Luc) Etixx – Quick-Step
8 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
9 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
10 Kanstantsin Siutsou (Běl) Dimension Data

1 komentář

  1. Na začátku Gira jsem na vítěze tipoval A.Valverda.Zatím se drží dobře – závěr patří mistrům!!

Comments are closed.