Hattrick! Kristoff těsně zdolal Greipela

nabor

Extrémně těsný finiš třetí etapy Driedaagse de Panne vyhrál Alexander Kristoff, dokonal tak hattrick a bude velkým adeptem na celkovou výhru ve finální časovce.

V ustávajícím větru se vydala vpřed znovu velká skupina deseti jmen,  v níž tím největším a potenciálně nejdůležitějším byl Pim Ligthart, který mohl v případě útočného vývoje etapy pomoci dalším dvěma jezdcům Lotto-Soudal z top 10 celkového pořadí De Biemu a Bakovi.

Akčního dne se ovšem Ligthart nedočkal. Krátká etapa neviděla tolik útoků jako předchozí dvě, byť se peloton na větru drobně dělil. Jinak se jelo na úzkých silnicích vysoké tempo, které drželo zkrátka, většinu etapy jen kolem minuty, uprchlé závodníky.

Pád postihl třicet kilometrů před cílem Thea Bose, sprintera MTN. Krátce na to zaútčili Vermote a Van Zilj, ale šlo jen o jepičí akci.

I přes zdánlivě kontrolovaný průběh etapy z toho poté přecijen bylo drama. Peloton podcenil uprchlíky, kteří s náskokem půl minuty, 10 kilometrů před cílem, začali nastupovat. Ujel Van Melsen a držel se do poslední chvíle. Katusha se Sky Van Melsena dojely až dva kilometry před páskou!

Do posledního kilometru vedlo peloton FDJ, nicméně finální souboj nakonec svedli dlouhým nástupem Kristoff a později akcelerující Greipela, který v tomto souboji doslova o milimetry přenechal Norovi hattrick vítězných etap v De Panne.

 „Jsem velmi šťastný, ale opravdu nevím, zda jsem vyhrál,“

usmíval se Nor při pozávodním interview, přičemž se skepticky vyjádřil vůči svým šancím v časovce. Spokojen prý bude s pódiem.

3a. etapa Driedaagse de Panne

P Jméno Tým Čas
1 Alexander Kristoff Katusha 02:28:26
2 André Greipel Lotto-Soudal 0
3 Sacha Modolo Lampre 0
4 Andrea Guardini Astana 0
5 Jaku Mareczko Southeast 0
6 Raymond Kreder Roompot 0
7 Dylan Groenewegen Roompot 0
8 Marc Sarreau FDJ 0
9 Enrique Sanz Movistar 0
10 Antoine Demoitie Wallonie 0