Remco už v růžovém a ostatní garderoba

nabor

První etapou letošního Gira byla 19,6 kilometru dlouhá časovka v městě Ortona na východním pobřeží Itálie. Mezi největší favority dne patřil Remco Evenepoel, Primož Roglič, Stefan Küng a Filippo Ganna. Trať z velké části vedla severně podél pobřeží, ale závěrečné kilometry se vlnily a pro ryzí časovkáře si připravily překážku v podobě kopce.

Vítěz dne

Remco Evenepoel vstupoval do závodu jako spolufavorit se zkušenějším Primožem Rogličem. Avšak dnes mu na necelých 20 kilometrech dokázal nadělit 43 sekund, které bude Slovinec jen těžko stahovat, a prokázal, že o roli favorita se nehodlá dělit. Pro Evenepoela jde letos o teprve třetí start na Grand Tour a nemíří níže než na podium. Jejich souboj nás snad bude v příštích týdnech bavit a závod nebude rozhodnutý až do poslední horské časovky, i přesto, že po první etapě je náskok Remca až překvapivě vysoký.

Nová garderoba pro EF EasyPost a Israel – Premier Tech

Kvůli růžové barvě na svých dresech EF EasyPost tradičně mění design svých dresů a letos je napodobil i Israel – Premier Tech. Kousky návrhářů cyklistického oblečení se skutečně vyvedly.

Extravagance týmu EF nikdy nechybí

Education First se růžové barvy nevzdává, ale doplňuje ji modrou, bílou, zelenou a žlutou. Barvu změnily ponožky, které jsou nyní modré a zelené.

Navy blue s dotykem růžové pro Israel – Premier Tech

Izraelská stáj své modré dresy také zdobí do barev růžového závodu a je, bohužel pro jejich jezdce, pravděpodobné, že to bude jediný kus růžové, ke které se přiblíží, jelikož z jejich sestavy nikdo na celkové umístění útočit nebude.

Zdroj obrázků: EF EasyPost, Israel PremierTech a Giro 2023