Redaktoři tipují výsledek závodu Tour Down Under

nabor

V redakci se občas neshodneme – každý důvěřuje někomu jinému. Proto jsme se rozhodli, že každý napíšeme svůj tip na první závod sezóny – Tour Down Under – a uvidíme kdo bude nakonec nejblíže.

Jan Moravec – Richie Porte

Myslím si to proto, že tento jezdec, který pojede doma, je na závod velmi motivovaný a především velmi zkušený. Už několikrát dokázal konkurovat a bojovat o celkovou výhru, jeho doménou je především Willunga Hill. Navíc mu do karet hraje fakt, že na závod se sjíždí velká konkurence a na tohoto Tasmánce není před začátkem vyvíjen takový tlak.

Adam Kadlec – Wilco Kelderman

V rovinatých etapách bude excelovať Peťo Sagan, avšak v kráľovskej etape to odpáli Thomas a Kelderman. Zle nemusí zajazdiť ani Cháves, ktorý ak sa udrží počas roviny stále vpredu, tak má dobrú šancu zabicyklovať v kopci.

Vojtěch Růžička – Richie Porte

Porte na tomto závodě podává konzistentní výkony (2014 – 4.místo, 2015 a 2016 – 2. místo). V královské etapě na Willunga Hill nemá konkurenci již tři roky. Vítězství mu vždy uniklo především kvůli časovým bonusům, které hrají v tomto závodě velkou roli a Porte o ně zpravidla příliš neusiloval. Letos bude na Tour Down Under největší konkurence za poslední roky, z čehož vyplývá, že bude i mnohonásobně větší konkurence v boji o bonusy, které se rozdělí mezi více lidí. Porte poté všem pláchne na Willunze a poprvé zvítězí i celkově, přičemž jeho největším konkurentem bude Sergio Henao.

Štěpán Jabůrek – Richie Porte

Portemu se tentokrát konečně podaří vystoupat na nejvyšší stupínek. Jezdec BMC bude mít k ruce také silný tým, kdy pro něj bude pracovat i vítěz z předminulého roku – Rohan Dennis. Posbírat nějaká etapová prvenství by mohl Ben Swift a Niccolò Bonifazio a jedním z překvapení tohoto závodu by se mohl stát William Clarke.

David Sochor – Geraint Thomas

Myslím si, že závod vyhraje jeden ze spolulídrů týmu Sky – Geraint Thomas. Již jednou se mu podařilo závod málem vyhrát (ročník 2013). Na záda budou Velšanovi dýchat Esteban Chaves, Richie Porte a Španěl ve službách Astany – Luis León Sánchez. Bez šance by nemusel být Wilco Kelderman a o něco se pokusí Robert Gesink, ale těm nejlepším konkurovat nebude.