Recenze: The Least Expected Day: Inside the Movistar Team 2019

nabor

V období bez cyklistiky si pro nás dárek přichystala společnost Netflix. Ta 27. března uveřejnila seriál z prostředí cyklistiky.

Příliš se o tom nemluvilo, nikdo moc nevěděl že se něco chystá. A pak to přišlo, blesk z čistého nebe. Netflix vypustil do světa šestidílný dokument The Least Expected Day: Inside the Movistar Team 2019.

Během těchto šesti dílů má divák možnost nahlédnout pod pokličku cyklistické stáje Movistar, nejstaršího týmu v současném pelotonu, který letos kroutí už svoji 41. sezónu. Tvůrci se dostali téměř všude a detailně vidíme dění v týmu v roce 2019.

Hvězdný tým

Nejvíce času na obrazovce pro sebe uzmul muž, který pro Movistar dýchá, který ho vybudoval a stojí v jeho čele Eusebio Unzué, společně s ním se prezentují i sportovní ředitelé José Luis Arrieta, Chente García Acosta, Pablo Lastras, mechanik Tomás Amezaga a šéf komunikace a PR Jacobo Díaz-Jares.

K nim se přidali i někteří jezdci, a to ti nejdůležitější. V seriálu sledujeme celý rok Mistra světa Alejandra Valverdeho, Naira Quintany, Mikela Landy a Richarda Carapaze. Doplňují je o výpovědi i Marc Soler, José Joaquín Rojas, Antonio Pedrero, Carlos Verona, Imanol Erviti nebo Héctor Carretero.

S Movistarem projdeme období před Girem, Giro, Tour i Vueltu. Manažeři i sami jezdci nám rozklíčují svoji motivaci přestoupit (Landa, Quintana i Carapaz), proč v určitých situacích jednali tak jak jednali, jak se cítili, co prožívali během závodu a jak na jednu věc nahlíží každý jinak.

Hodnocení

Celkově seriál hodnotím velmi kladně. Divákovi je dán skvělý náhled do zákulisí cyklistického týmu, vidíme věci, které se na obrazovku během závodu nedostanou, vidíme jak jedna nepozornost může ovlivnit etapu a podobně. Na dobu bez závodů ideální výplň času.

Seriál režisérů Josého Larrazy a Marca Ponse je ve Španělštině s českými titulky.