RCS uspořádá virtuální Giro!

nabor

Italská Grand Tour se přeci jen pojede. Jen trochu v jiné podobě, než jsme byli za uplynulých více jak 100 let zvyklí. Naděje na opravdový závod stále žije, aktuálně má UCI v plánu říjnové termíny, ale nyní se chystají uspořádat virtuální verzi závodu o 7 etapách a na startu budou jména jako Primož Roglič, Elia Viviani, Lizzie Deignanová nebo Elisa Longho Borghiniová.

Pořadatelé přichystali celkem 7 etap. Zvláštností bude, že závodníci nepojedou současně, ale budou třídenní „okna“, ve kterých jezdec musí trasu objet a nahrát ji na speciální server.

Utká se pět mužských týmů (Astana, Movistar, Bardiani-CSF, Jumbo-Visma a Bahrain-McLaren), tři ženské týmy (Astana, Movistar, Trek-Segafredo) a také několik bývalých jezdců jako Ivan Basso, Andrea Tafi, Stefano Garzelli, Alessandro Ballan, Claudio Chiappucci, Stefano Allocchio a Alessandro Bertolini.

Pořadatelé zároveň budou udělovat Maglia Rosa pro nejlepšího muže a ženu závodu a Maglia Blanca (bílý dres), pro nejlepší mladé jezdce. Novinkou bude Maglia Garmin pro nejrychlejšího jezdce každé etapy.

Virtuální Giro pomocí tohoto závodu chce vybrat peněžní dar, který posléze věnuje Italskému červenému kříži.

Závod bude otevřen i veřejnosti a k účasti je potřeba účet Garmin Connect a takzvaný „smart trainer“ neboli cyklotrenažer. Veřejnost bude mít svoji vlastní klasifikaci.

A které etapy se pojedou? Vše začne už zítra. V bloku od 18. do 21. dubna musí soutěžící projet 32,1 kilometrů z 10. etapy mezi Centroguerrou a Tortoretem. Dny 22. a 24. dubene ohraničují úsek, kdy závodníci musí zvládnout 32,7 kilometrů z 12. etapy z Linara do Sogliana al Rubicone s 980 metry převýšení.

Následují:
Etapa 3. (25.-28. duben)
26,9 kilometrů dlouhý okruh ze 16. etapy kolem San Daniele del Friuli.

Etapa 4. (29. duben – 1. květen)
25,9 kilometrů z Villa Rendena na Madonna di Campiglio s 930 metry převýšení.

Etapa 5. (2.-5. květen)
Posledních 30 kilometrů z 18. etapy do Laghi di Cancano, které leží v Národním parku Stelvio, nedaleko mýtického stoupání.

Etapa 6. (6.-8. květen)
Královská etapa, posledních 31,5 kilometrů 20. etapy z Brianconu do Sestriere s 1 180 metry převýšení.

Etapa 7. (9.-10. květen)
Plná délka 15,7 kilometrů závěrečné časovky v Miláně.