Puritova pravá ruka mění působiště! Dani Moreno se upsal Movistaru


Daniel Moreno se na další dva roky upsal Movistaru a potvrdil tak spekulace, které ho s tímto týmem pojily.34letý rodák z Madridu opouští po pěti letech ruskou sestavu, kde se v létě nepohodl s šéfem týmu Viatcheslavem Ekimovem.

Dani MorenoSvoji profesionální kariéru začínal v roce 2004 u týmu Relax-Bodysol. Tým v roce 2007 zanikl a Moreno přestoupil do stáje Caisse d´Epargne (dříve Banesto, dnes Movistar). Tento tým sdružoval v letech 2008 a 2009 světovou elitu. Mimo Morena zde závodili i Rodriguéz, Valverde, Uran, Costa, Kiryienka, Amador nebo Luis Léon Sánchez. V roce 2010 se nechal zlákat týmem Omega Pharma-Lotto, kde se mu vůbec nedařilo. Proto hned následující rok přestoupil do Katushy, kde vytvořil úderné trio s Puritem Rodriguézem a Giampaolem Carusem. Ale po letních problémech s vedením se obě strany rozešly a Dani začal hledat nové angažmá.

Pro Movistar je Moreno velmi důležitá posila, která výrazně posílí tým. Moreno bude na klasikách lídr společně s Valverdem a v horách by měl zůstávat s Quintanou a Valverdem až na vrchol.

Vítěz Valonského šípu nebo tří etap na Vueltě se po pěti letech vrací do své domoviny i ke svému bývalému zaměstnavateli, kterému se upsal na dva roky.

Daniel Moreno
Daniel Moreno