Przemyslaw Niemiec zaskočil spurtery a vyhrál úvodní etapu Kolem Turecka

nabor

Przemyslaw Niemiec (Lampre-Merida), po odvážném nástupu, odjel svým kolegům v úniku, triumfoval v ulicích Istanbulu a pro zítřek poveze dres lídra. Druhý etapu dokončil, objev loňské Vuelty, José Goncalves (Caja Rural). Portugalec nastoupil v posledních kilometrech z pelotonu a také dokázal odjet. Třetí dospurtoval Marco Zanotti (Parkhotel Valkenburg). Favorité na etapu André Greipel (Lotto Soudal) a Sacha Modolo (Lampre-Merida) zůstali daleko za očekáváním.

Do úniku dne se mimo Niemce pustili ještě Rémy Di Gregorio (Delko Marseille), Nikita Stalnov (Astana City) a José Goncalves. Goncalvese po pár minutách zastavil defekt a vrátil se do pelotonu. K úniku se dokázali připojit ještě Adam Hansen (Lotto Soudal) a Lluis Mas (Caja Rural).

Hned v úvodu potkal pád dva spolufavority na celkové pořadí. Zatímco Davide Rebellin (CCC) mohl pokračovat, Carlos Barbero (Caja Rural) musel ze závodu odstoupit.

Únik stíhaly týmy CCC a Bardiani-CSF. Když zbývalo 39 kilometrů do cíle, zdálo se všechno v pořádku. Peloton měl situaci pod kontrolou a vypadalo to na hromadný dojezd. To se nelíbilo Niemcovi, který od svých kolegů odjel a držel peloton v šachu s náskokem skoro tři minuty.

S ubývajícími kilometry k cíli se začali stressovat i jezdci Lotto Soudal a také přidali ruku k dílu. V nejhorším rozpoložení byl André Greipel, který si sám tahal tempo. Toto všechno bylo marné a Niemec mohl v cíli triumfálně zvednout ruce.

O 10 vteřin později do cíle dorazil Goncalves, který dokázal nastoupit z pelotonu a vybudoval si náskok 5 sekund. Ve spurtu balíku byl nejrychlejší Marco Zanotti.

Karel Hník(VERVA ActiveJet) i Jan Hirt (CCC) dokončili etapu ve stejném čase jako peloton.

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=B0Yap14pBJg

Pořadí etapy

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – Merida 3:10:18
2 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA 0:00:11
3 Marco Zanotti (Ita) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:16
4 Mauro Finetto (Ita) Unieuro Wilier
5 Matteo Malucelli (Ita) Unieuro Wilier
6 Grzegorz Stepniak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
7 Manuel Belletti (Ita) Southeast – Venezuela
8 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM
9 Daniele Colli (Ita) Nippo – Vini Fantini
10 Pello Bilbao (Špa) Caja Rural-Seguros RGA