První kategorizovaný dojezd bude hostit Mûr de Bretagne

nabor

Dva kilometry délky, průměr 6,9 %. Nejprve 16 kilometrů od cíle a znova v samém závěru. Šestá etapa Tour de France 2018 je díky stoupání Mûr de Bretagne první, jež by mohla přinést výhru i čistokrevnému vrchaři.

Bude to další hezký den (i když déšť absolutně vyloučit nelze) s větrem vanoucím spíše proti pelotonu, tedy pro diváka i sportovního ředitele nezajímavým směrem. Bude to také poslední den, který Tour stráví čistě v Bretani. A půjde o stylové loučení, jež zajistí jedno z největších bretaňských měst, startovní Brest; a „Bretaňská stěna“, jak možno přeložit název obce, do níž se pojede. Už potřetí během sedmi let aktéři Tour svedou na jejím okraji souboj, který v roce 2011 ovládl Cadel Evans a před třemi lety Alexis Vuillermoz.

Mûr de Bretagne - profil klíčového stoupání 6. etapy Tour de France 2018Jako celek bude etapa o něco snazší než ta včerejší. „Čtyřka“ a „trojka“ v první polovině 181 kilometrů dlouhé zkoušky, směřující většinu času k východu, poslouží jen k podráždění Chavanelovy touhy po puntíkatém loučení a Skujiņšovy neochoty okamžitě zase předat cenný trikot. Sprinterskou prémii tentokrát najdeme 46 km od cíle a sprint o bonusové sekundy (1,3 km, 6,4 %) 13 km od pásky – mezi prvním a druhým přejezdem prémie Mûr de Bretagne.

6. etapa profil Tour de France 2018

Jestli Peter Sagan bude vládnout i dnes, toť velmi nejisté. V roce 2011 na svou gandtourovou premiéru teprve čekal, v roce 2015 tu pak byl čtvrtý. Tehdy jej porazili Alejandro Valverde a Daniel Martin a právě ti – spolu s Julianem Alaphilippem – zřejmě nejlépe splňují definici favoritů etapy. Dobré vzpomínky na Mûr má také před třemi lety šestý Greg Van Avermaet či třetí a čtvrtý z roku 2011 Rigoberto Urán a Philippe Gilbert.

Pozor ovšem na obhájce triumfu – není jím nikdo jiný než již zmiňovaný Alexis Vuillermoz. Zaskočit top favority by mohli také Vanendert, Roglič, Andersen či mladíček Gaudu, jehož včera energií nabila návštěva rodného Quimperu.

Šestá etapa Tour de France 2018 začíná ve 13:05 (nultý kilometr ve 13:25). Sprinterská prémie kolem půl páté a první nájezd na Mûr zhruba v pět. Střední odhad dojezdu: 17:31.

Tipněte si vítěze etapy v soutěži na našem Facebooku nebo pošlete SMS ve tvaru

  • WT mezera 6 mezera TŘI JMÉNA NEBO ČÍSLA JEZDCŮ mezera VAŠE JMÉNO
  • Startovní listina Tour de France
  • Vše pošlete na číslo +420 733 676 633 . Cena dle tarifu operátora.