Bojovník vs. smolař 5. etapy: Skujinš vs. Kišerlovski

nabor

Za bojovníka dnešní etapy jsme stejně jako organizátoři vybrali Tomse Skujinše z Treku. Naopak smolařem je dnes Robert Kišerlovski, pro kterého byla dnešní etapa tou poslední na letošní Tour de France.

Bojovník etapy: Toms Skujinš (Trek-Segafredo)

Toms SkujinšSedmadvacetiletý Lotyš se dnes předvedl ve výborném světle a tak jsme nemuseli o bojovníkovi dlouho přemýšlet. Jezdec týmu Trek-Segafredo se vydal po úvodních kilometrech do úniku, ve kterém vydržel až do závěrečných dvanácti kilometrů.

Odměnou za dnešní předvedený výkon mu bude puntíkatý dres, který si zajistil díky vítězstvím hned na dvou po sobě následujících vrchařských prémiích.

Smolař etapy: Robert Kišerlovski (Kaťuša-Alpecin)

Pro zdravotní problémy dnes nenastoupili do etapy Michael Matthews (Team Sunweb) a Tiesj Benoot (Lotto Soudal). Titul smolaře si dnes ale vysloužil Robert Kišerlovski. Zkušený chorvatský závodník, jezdící v barvách Kaťuše, si dnes po pádu zlomil klíční kost a byl proto nucen ze závodu odstoupit. Více zdrojů uvádí, že Kišerlovski byl sražen motorkou, hned v úvodu etapy. Rádio Tour tuto informaci popřelo. Nicméně motocykl tam prokazatelně byl také.