První den přestupů v cyklistice

nabor

Máme za sebou první den přestupů, který nám přinesl řadu změn v sestavách týmů pro příští roky.

Saganovo společenstvo do Bory

O tomto přestupu se spekulovalo hodně a nakonec se to stalo skutečností. Více se dozvíte v samostatném článku.

Kreuziger k protinožcům

Pro nás velmi sledovaný muž, Roman Kreuziger, hned po otevření trhu oznámil svůj transfer do ORICY-BikeExchange a zbořil tak spekulace o přestupu do Bory, Lampre, Katushy nebo do Bahrajnského projektu.

Na tahu je Astana

Kazašská stáj dnes oznámila, že pro další roky bude používat stroje společnosti Argon 18. Hned v první den dokázali do svých řad přivábit zvučná jména na jejichž čele stojí vítěz nedávného závodu Kolem Dánska Michael Valgren. Mladého Dána doplní krajan Jesper Hansen a Ital Oscar Gatto (všichni Tinkoff). Dalším jménem, které rozšíří řady týmu je Moreno Moser, synovec slavného Francesca Mosera (trojnásobný vítěz Paříž – Roubaix).

Nejrychlejší muž Movistaru míří do Nizozemska

Juan José Lobato nevynikal mezi vrchaři španělského týmu, ale i tak dokázal upoutat pozornost několika zájemců svojí rychlostí a bojovností. Nakonec si vybral nabídku sestavy LottoNL-Jumbo, kde se upsal na dva roky.

Trek na lovu velkých hvězd

Týmu Trek-Segafredo se nevyvedly loňské přestupy, letos navíc končí kariéru několik jejich jezdců včetně Rydera Hesjedala a Fabiana Cancellary. Proto musí tým Trek posilovat. Prvním, koho s nejvyšší pravděpodobností, zlákali do svých řad byl Alberto Contador a s ním jde i jeho kolega Jesús Hernández. Dále se Trek zaměřil na hvězdu týmu Giant – Alpecin, Johna Degenkolba. Zdá se být jasné, že si Němec do týmu přivede i kolegu Koena de Korta.

Carlos Verona se už zítra představí v novém dresu

Španěl Carlos Verona dnes přestoupil do sestavy ORICY a tým ho zítra nasadí na závod Kolem Burgosu. Je to netradiční situace v pelotonu, aby jezdec sezónu začal za jednu a skončil za druhou stáj, ale podobnou věc jsme viděli například i u Rohana Dennise, když přestoupil z Cannondalu do BMC a tým ho nasadil na Vueltu. Verona bude v ORICE nejméně do roku 2018.

Irský mistr do BMC

Syn vítěze Gira, Tour a Mistrovství světa z roku 1987 Stephena Roche Nicolas se upsal sestavě BMC. Smlouvu podepsal pouze na rok a měl by plnit spíše roli domestika, ale uvidíme, třeba dostane šanci na celkové pořadí.

Prodloužení smluv

Dnešním dnem také několik jezdců prodloužilo své smlouvy. Geraint Thomas zůstane ve Sky minimálně rok, Simon Geschke se upsal na další sezónu Giantu. V BMC udrželi Richieho Porta (na rok) a minimálně o rok si kariéru prodlouží i vítěz Olympijských her z Pekingu Samuel Sánchez. Smlouvu prodloužil také rozjížděč spurtů pro Marcela Kittela – Fabio Sabatini (1 rok).

Novinka z Bahrajnu

Tým z Bahrajnu dnes oznámil, že druhým sponzorem bude společnost Merida na jejichž kolech bude tým také nastupovat. Podle vlastních slov je tým připravený na sezónu 2017 v čele s Vincenzem Nibalim.