Kristofer Dahl vyhrál úvodní etapu závodu Kolem Utahu

nabor

První etapa závodu Kolem Utahu nabídla mimo jiné i stoupání do nadmořské výšky přes 3000 metrů. I přesto se rozhodovalo v dojezdu celého pelotonu. Nejsilnější nohy měl Kristofer Dahl z týmu Silber Pro Cycling.

Úvodní etapa přinesla celkem tři prémie. Jedna byla vyloženě pro spurtery, další dvě měly náležet vrchařům, přičemž zejména ta druhá byla v nadmořské výšce 3022 metrů nad mořem. Od toho bodu následoval dlouhý sjezd a do cíle se dojíždělo po rovince.

Jakmile se začalo závodit ujela čtveřice ve složení Taylor Sheldon (Jelly Belly p/b Maxxis), Adrien Costa (Axeon Hagens Berman), Simon Pellaud a Chris Jones (UnitedHealthcare). Byla ale poměrně záhy dopadena, ovšem rychlý sled událostí vyvolal další a další ataky, a tak nakonec vykrystalizovala vedoucí pětice ve složení: Pellaud, Adrien Costa, Daniel Jaramillo (UnitedHealthcare Professional Cycling Team), Matteo Dal-Cin (Silber Pro Cycling) a Kyle Murphy (Team Jamis). Tato skupina si vypracovala až pětiminutový náskok.

Spurterskou prémii získal Simon Pellaud a připsal si cenné sekundy do celkového hodnocení. Obě vrchařské prémie patřily Kolumbijci Danielu Jaramillovi. Mezitím vedoucí skupinu opustil Murphy a přiřadil se k pelotonu. Ve sjezdu se odpoutala dvojice Pellaud – Dal-Cin. Borci měli ještě 13 kilometrů před cílem náskok kolem minuty.

Rychle blížící se peloton začal ukrajovat z náskoku. Psal se kilometr 3 před cílem a uprchlíci byli dostiženi.

Poslední dva km a nový únik dvojice odvážlivců, kterým ovšem vybudovaný náskok do cíle nevydržel. ( jména se redakci zjistit nepodařilo). V posledním kilometru se přes ně přehnal rychle se „valící“ balík a šlo se do závěrečného spurtu. Nejvíce sil měl Kristofer Dahl (Silber Pro Cycling), který začal útočit na 500 metrech ze třetího místa. Svůj úkol zvládl velmi dobře a dojel si pro etapový vavřín. Za jeho zády skončil jak Američan Colin Joyce (Axeon Hagens Berman), tak i Rick Zabel (BMC Racing Team)

[cyklostat id=“The-Larry-HMiller-Tour-of-Utah“ etapa=“1″ rok=“2016″ nadpis=“Kolem Utahu 2016, pořadí 1. etapy“]