Prológ vyhral Malori, Peter Sagan deviaty

Talianske podujatie nakoniec neodštartovalo atraktívnou tímovou časovkou, ale krátkym prológom, ktorý nemal mať taký vplyv na celkové poradie. Pre Petra Sagana to bola vítaná zmena, pretože v minulosti dosiahol v prológu niekoľko výborných výsledkov. Niektoré celky boli sklamané z toho, že z programu vypadla TTT, pretože v nej mohli získať dôležité sekundy na svojich konkurentov.

Peter Sagan šiel naplno a v jednej z ľavotočivých zákrut sa nevyhol jednej chybičke. Našťastie predviedol vynikajúce manévrovacie schopnosti a nespadol. Jeho čas mal hodnotu 6:10, dve sekundy za kamarátom z BMC. Nebyť problému v tej zákrute, mohol dokonca aj viesť.

Prvý z top favoritov na celkový triumf bol v cieli Vincenzo Nibali, pripísal si 11 sekúnd straty na Maloriho. O jednu sekundu lepšie si počínal Rigoberto Urán (Etixx). Jeho krajan Nairo Quintana (Movistar) stratil až 21 sekúnd. Jazda nevyšla ani Albertovi Contadorovi (Tinkoff) s 19-sekundovým mankom.

Adriano Malori (Movistar) tak vyhral úvodnú etapu Tirreno-Adriatico v skrátenej 5,4km individuálnej časovke v Lido di Camaiore, Taliansko v stredu. Taliansky cyklista dokončil úsek za 6:04 minút za ním bol Fabian Cancellara (Leopard Trek), o jednu sekundu a Greg Van Avermaet (BMC), o dve sekundy.