Greipel ovládl druhou etapu Paris-Nice. Kwiatkowski udržel vedení

nabor

André Greipel dokonal tvrdou práci svého týmu Lotto Soudal a po dlouhém sprintu vyhrál druhou etapu závodu Paris-Nice v Saint Amond Montrond. Německý šampion porazil francouzského mistra Arnaud Demara (FDJ) a Johna Degenkolba (Giant-Alpecin).

Michal Kwiatkowski (Etixx-Quickstep) udržel žlutý trikot, ale Degenkolb se přiblížil a je třetí, tři sekundy za Rohanem Dennisem (BMC).

Michal Kwiatkowski vede i po další etapě závod Paříž-Nice
Michal Kwiatkowski vede i po další etapě závod Paříž-Nice

Druhá etapa Paříž-Nice začala pod mrakem. Doslova i obrazně, protože celá Francie truchlí nad ztrátou osmi občanů, kteří se zřítili s vrtulníkem v Argentině.

Závod také začal bez Toma Boonena (Etixx-Quickstep), který si vykloubil rameno a zlomil si loket při včerejším pádu a bude chybět i při jarních klasikách.

První akcí dne byl sólo útok Arnauda Gerarda (Bretagne-Seche Environnement). Francouz byl dnes jediným mužem v úniku a od pelotonu se dokázal vzdálit až na 8 minut a 25 vteřin na 60 kilometru.

Na krátkém stoupání zhruba 40 km před cílem se pokusil průběh závodu rozpohybovat Philippe Gilbert (BMC). Za ním se vydali Jonathan Hivert (Bretagne-Seche Environnement) a Laurens De Vreese (Astana), ale peloton je nenechal odjet a na metě 38 kilometrů před cílem byl tento pokus zlikvidován.

Philippe Gilbert se pokouší odjet pelotonu.
Philippe Gilbert se pokouší odjet pelotonu.

Poté týmy v pelotonu postupně zrychlovaly a zvolňovaly tempo, než se 9,5 kilometrů před cílem na čele usadil Tony Martin (Etixx). Ten dokázal vytvořit čtyřčlenou skupinku. Zde s ním byl Geraint Thomas (Sky), Lars Boom (Astana) a Matti Breschel (Tinkoff-Saxo).

Týmy Lotto Soudal, LottoNl-Jumbo a Lampre-Merida dokázali tento pokus eliminovat a posledních 1500 metrů bylo vše připraveno na sprint.

André Greipel využil skvěle připravené pozice, nepustil nikoho před sebe a mohl se radovat ze svého prvního vítězství na Paříž – Nice.

https://www.youtube.com/watch?v=WWA6h87RZh8

Paris-Nice Jezdec Tým čas
1 André Greipel Lotto Soudal 4:30:18
2 Arnaud Démare FDJ ,,
3 John Degenkolb Team Giant-Alpecin ,,
4 Michael Matthews Orica GreenEDGE ,,
5 José Joaquín Rojas Movistar Team ,,
6 Nacer Bouhanni Cofidis, Solutions Crédits ,,
7 Moreno Hofland Team LottoNL-Jumbo ,,
8 Alexander Kristoff Team Katusha ,,
9 Jonas Van Genechten IAM Cycling ,,
10 Niccolo Bonifazio Lampre-Merida ,,

Zítra je na programu další rovinatá etapa a to ze Saint-Amond-Montrond do Saint-Pourcain-sur-Sioule.

Zítřejší rovinatá etapa Paříž - Nice
Zítřejší rovinatá etapa.