Při derniéře týmové časovky kralovaly týmy Canyon-SRAM a Quick-Step Floors

nabor

Derniéru týmové časovky, která od příštího roku naprosto změní na mistrovství světa svůj formát, ovládly mezi ženami závodnice Canyonu-SRAM, které slaví už pátý titul mistryň světa. Porazily soupeřky z Boels – Dolmans a obhájkyně prvenství ze Sunwebu. Mezi muži vyhrál tým Quick-Step Floors, který si tak připsal už 4. titul mistrů světa, před obhájci ze Sunwebu a dvojnásobnými mistry této disciplíny z BMC. Český tým Elkov-Author obsadil vynikající 12. místo.

Týmová časovka žen

Nejlépe do časovky vstoupily závodnice Wiggle High5 i s Kirsten Wild nebo Katie Archibald v sestavě. Na prvním mezičasu nastavily nejlepší čas. Ovšem postupem času ztrácely a nakonec vypadly i z pódiových pozic.

To závodnice Canyonu postupně zrychlovaly a v cíli se mohly těšit z 22 vteřinového náskoku na druhý tým Boels – Dolmans. Sestava Alena Amialiusik, Alice Barnes, Hannah Barnes, Elena Cecchini, Lisa Klein a Trixi Worrack prolétla 54,7 kilometru dlouhou tratí v čase 1:01:46 a oslavila tak už pátý titul mistryň světa (2012, 2013, 2014, 2015 a nyní). Důležitou závodnicí je Trixi Worrack, která s týmem slavila všechny tyto tituly.

Druhé místo připadlo závodnicím Boels – Dolmans ve složení Anna Van der Bregen, Amy Pieters, Christine Majerus, Amalie Dideriksen, Karol-Ann Caunel a Chantal Blaak. Třetí byly obhájkyně loňského titulu ze Sunwebu se ztátou 29 vteřin v sestavě Coryn Rivera, Pernille Mathiesen, Liane Lippert, Leah Kirchmann, Lucinda Brand a Ellen Van Dijk.

Canyon-SRAM
Canyon-SRAM

World Championship (TTT) 2018

|
P.Jméno TýmČas/Body
1Alena AmialiusikblrCSR
2Alice BarnesgbrCSR+
3Hannah BarnesgbrCSR+
4Elena CecchiniitaCSR+
5Lisa KleindeuCSR+
6Trixi WorrackdeuCSR+
P.Jméno TýmČas/Body
1Alena AmialiusikblrCSR
2Alice BarnesgbrCSR+
3Hannah BarnesgbrCSR+
4Elena CecchiniitaCSR+
5Lisa KleindeuCSR+
6Trixi WorrackdeuCSR+

Týmová časovka mužů

Mezi muži už počtvrté kraloval tým Quick-Step Floors, po triumfech v letech 2012, 2013 a 2016. Sestava Kasper Asgreen, Laurens De Plus, Bob Jungels, Yves Lampaert, Maximilian Schachmann a Niki Terpstra skvěle zvládla  62,8 kilometru dlouhou trať, na které leželo i prudké stoupání na Axems, v nejrychlejším čase dne = 1:07:25. Niki Terpstra díky výhře získal už čtvrtou zlatou medaili v této disciplíně.

Největšími konkurenty Quick-Stepu byla silná sestava Sunwebu s Tomem Dumoulinem, Wilcem Keldermanem, Michaelem Matthewsem, Sorenem Kraghem Andersenem, Chadem Hagou a Samem Oomenem. Ti začali svoji jízdu pomalu, ale na vrcholu Axemsu vedli. Jenže ve sjezdu a na cílové rovině byli znovu rychlejší borci Quick-Stepu a získali titul. Navíc jezdci Sunwebu málem nezískali ani stříbro, jelikož od třetího BMC je v cíli nedělila ani vteřina.

Skvělý závod za sebou má i Hradecký Elkov-Author. Sestava Jan Bárta, Josef Černý, Vojtěch Hačecký, Alois Kaňkovský, Michael Kukrle a Jakub Otruba zajela 12. čas se ztrátou 3:18 a porazila třeba týmy LottoNL-Jumbo nebo AG2R. Slovenský tým Dukla Bánská Bystrica byl v cíli klasifikován jako 21. se ztrátou 8:10.

Elkov-Author
Elkov-Author

World Championship (TTT) 2018

|
P.Jméno TýmČas/Body
1Kasper AsgreendnkQST
2Laurens De PlusbelQST+
3Bob JungelsluxQST+
4Yves LampaertbelQST+
5Maximilian SchachmanndeuQST+
6Niki TerpstranldQST+